Держсекретар США Майк Помпео вважає, що витрати Китаю на боротьбу з коронавірусом є нікчемними, якщо порівнювати їх з наслідками для усієї планети. Про це мовиться в офіційному повідомленні Держдепу в твітері.

Актуально У США від коронавірусу може померти понад мільйон людей: нові розрахунки

Ця чума вже обійшлася у 90 тисяч життів громадян США. Понад 36 мільйонів американців втратили роботу. У всьому світі – 300 тисяч померлих і, за нашими оцінками, може бути до 9 трильйонів доларів шкоди,
– констатував Помпео.

Зверніть увагу! Глава Китаю Сі Цзіньпін обіцяв протягом найближчих двох років виділити на боротьбу з коронавірусом у світі два мільярди доларів.

Чому США звинувачують Китай у спалаху COVID-19?

Президент США Дональд Трамп та інші американські високопосадовці часто звинувачують Китай в приховуванні фактів про походження коронавірусу.

Напередодні 62 країни підтримали пропозицію Австралії та Євросоюзу щодо проведення незалежного розслідування джерела збудника COVID-19.

Втім, заклик щодо розслідування Китай різко засудив. КНР звинуватила Австралію в політичній атаці на Пекін. Водночас США не підтримали ініціативу, оскільки наполягали на жорсткішому формулюванні, яке б сфокусувало початок розслідування саме на Китаї.

До теми Цього не мало статися, – Трамп звинуватив Китай у світовій пандемії коронавірусу

Яка ситуація з коронавірусом у США

  • Нова модель розрахунків показала, що до кінця цього року в Америці від коронавірусу може померти до 1,2 мільйона людей.
  • Вони з'ясували, що смертність в США від нового коронавірусу виросте в три рази до кінця цього року. Нині летальність коронавірусу в 13 разів перевищує показники смертності сезонного грипу, який складає близько 0,1%.
  • Станом на 20 травня ця цифра становить майже 92 тисячі, що більше, ніж в будь-якій іншій країні світу. Також на першому місті США і за кількістю хворих – 1 529 785. Але в країні вже провели понад 12 мільйонів тестів.