Мета будь-якої програми МВФ – це вийти з програми МВФ. Таку думку Уманський висловив в ексклюзивному інтерв'ю на 24 каналі.

Цікаво Держбюджет-2021 може врятувати інфляція та девальвація гривні, – Уманський

Впоратись без підтримки МВФ

За його словами, бувають виняткові ситуації, коли країна дійсно не може впоратись без підтримки МВФ. Зокрема тоді, коли накладаються певні внутрішні та зовнішні процеси.

Коли ти не можеш вийти на нормальний ринок і за нормальними цінами позичати, щоб фінансувати свій дефіцит, ти звертаєшся за допомогою до кредитора останньої надії – МВФ. Я вважаю, що з МВФ можна співпрацювати, але у виняткових випадках,
– зазначив Уманський.

Виняткові випадки співпраці

Він відзначив, що виняткові випадки, це, наприклад:

  • криза в Україні;
  • пандемія COVID-19;
  • зміна економічних умов;
  • зміна зовнішньої економічної діяльності і, як наслідок, зростання певних ринків партнерів.

Україна повернулась до початкових позицій

Ексміністр фінансів наголосив, що він досягнув певних домовленостей з МВФ після переговорного процесу. "Вони видихнули з полегшенням, коли мене звільнили. Потім відкотились всіма переговорними позиціями. В мене була домовленість, що обсяг програми повинен бути мінімум 10 мільярдів – він зменшився у 2 рази. Що перший транш буде 3 мільярди – зменшився у 2 рази. Потім виникли якісь маяки структурних реформ", – він додав.

Втрачання довіри МВФ

Україна, як сказав Уманський, давно втратила довіру від Міжнародного валютного фонду. Це сталось саме через те, що держава підписує певні зобов'язання, а потім не виконує їх.

Він відзначив, що під меморандумом з МВФ стоїть 4 підписи: президента України, прем'єр-міністра України, голови Національного банку України та міністра фінансів України. Більше жодних підписів під цим документом немає.

Співпраця України з МВФ: що відомо

  • Головною причиною затримки допомоги від МВФ стала конституційна криза в Україні, яку спричинило скандальне рішення Конституційного Суду.
  • Водночас Президент України Володимир Зеленський вважає, що наша країна виконала всі вимоги Фонду для отримання чергового траншу кредитної допомоги.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна отримає наступний транш від МВФ на початку 2021 року.

Повне інтерв'ю з Ігорем Уманським: дивіться відео