Пресслужба "Оператора ГТС України" повідомила, що загалом у порівнянні з показниками 2020 року транзит зменшився на 25%. Мовиться про 55,8 мільярда кубометрів.

Зауважте У Росії допускають, що "Північний потік-2" можуть не просертифікувати

Загалом у 2021 році забронювали 44,4 мільярда кубометрів транзитних потужностей на точках виходу з Росії. З них 40 мільярдів кубометрів – відповідно до чинного транзитного контракту.

Також 4,4 мільярда кубометрів забронювали на місячних та добових аукціонах. Водночас – використали лише 1,6 мільярда кубометрів.

Заява директора Оператора ГТС України

Сергій Макогон – директор Оператора ГТС України – заявив, що у 2021 році потужності української ГТС використали менше ніж на 30%.

Це вчергове доводить, що вже наявних транзитних потужностей достатньо для забезпечення ЄС природним газом у необхідному обсязі, і немає жодної фізичної чи економічної потреби в будівництві нових газогонів,
– заявив Макогон.

Він також додав, що ГТС України – надійна та розгалужена. Вона може забезпечити транзит ще принаймні 100 мільярдів кубометрів газу в європейському напрямку.

"Газпром" надалі знижує транзит газу

  • Від початку 2022 року російський "Газпром" знизив транзит газу через Україну до Словаччини у 3 рази.
  • Станом на 1 січня 2022 року показник знизився до 49,5. Водночас ще 31 грудня відповідна заявка становила 83,8 мільйона кубометрів.
  • Словацький газотранспортний оператор Eustream повідомив, що вже 2 січня вона становила 35,5 мільйона кубометрів. А 3 січня – знизилася до 26,1.

Омельченко розповів про стрибки цін на газ у Європі : дивіться відео