Загострена риторика Трампа щодо Китаю є результатом наслідків поширення коронавірусу у Сполучених Штатах, пише The New York Times.

Читайте також Коронавірус не створили штучно, – розвідка США

Два американських чиновники на умовах анонімності заявили, що у США обговорюють низку варіантів дій проти Китаю.

Відбувається дискусія про те, як сильно вдарити по Китаю,
– йдеться у повідомленні.

Наразі зусилля Сполучених Штатів відплатити Китаю перебувають на ранній стадії.

Однак Трамп дав зрозуміти, що його підозри щодо ролі Китаю в походженні й поширенні коронавірусу мають пріоритет над створенням торговельної угоди з Пекіном. Досі економічна співпраця була найважливішою у відносинах між державами.

"Ми підписали торгову угоду, в якій вони повинні були купувати, і вони купували б дуже багато. Але тепер це стає вторинним через те, що сталося з коронавірусом", – заявив Трамп.

На запитання, чи США розглядатимуть питання про те, щоб припинили виплату своїх боргових зобов'язань для того, щоб покарати Пекін, Трамп зазначив, що може вдатися до радикальнішого кроку.

Я можу зробити те ж саме, але навіть за більші гроші, просто встановивши мита,
– наголосив президент США.

Водночас Трамп відмовився сказати, чи вважає він президента Китаю Сі Цзіньпіна відповідальним за те, що він називає дезінформацією з Китаю щодо появи та поширення COVID-19.

Важливо! Сполучені Штати найбільше постраждали від коронавірусу. Станом на 1 травня недугу зафіксували у 1 мільйона 95 тисяч людей. Померли понад 63 тисяч американців, одужали – понад 155 тисяч.

У чому США звинувачують Китай

  • Дональд Трамп і держсекретар США Майк Помпео неодноразово заявляли, що китайська влада намагалася приховати правду про спалах коронавірусу в Ухані.
  • Адміністрація президента повідомила, що США ніяк не можуть отримати від Китаю зразки вірусу з Уханю. Адже Китай ігнорує такі прохання.
  • Сполучені Штати мають намір відправити слідчих до Китаю, щоб вони провели розслідування спалаху COVID-19.