У минулому році українські металурги виробили рекордно низьку кількість сталі за роки незалежності. Однією з причин є брак важливих сировинних ресурсів, передає 112 канал.

Зокрема існує загроза закриття імпорту сірчаної кислоти, що може створити монополію на цей вид сировини.

Міжвідомча комісія з торгівлі повинна прийняти відповідне рішення наприкінці квітня. А ось питання функціонування ринку металобрухту вже зараз вирішується у Верховній Раді.

Зареєстрований законопроект передбачає продовження дії підвищеного мита на експорт.

Як повідомлялося раніше, Україна відчувала гострий дефіцит металобрухту, для його подолання в Україні було введено мито на вивезення цієї стратегічної сировини за кордон.

Брак металобрухту призводив до недозавантаженості і навіть зупинок українських металургійних підприємств, які працюють на експорт і приносять в країну валютну виручку.

"Коли металургійні заводи на мільярди доларів продають продукцію за кордон, то це не тільки мільйони людей отримують заробітну плату – це означає, що гривня стабільна і ціни не ростуть", – заявив Віктор Галасюк, голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва.

Проблеми сировини за оцінками металургів, є критичними і мають великий вплив на подальший розвиток галузі і в цілому української економіки.