Для порівняння: найбільша мережа АТБ зробила в 2016 оборот в 50 млрд. Гривень, оборот IKEA в 2016 перевищив 35 млрд євро.

Читайте також: Ікеа як сигнальний інвестор, або Чи повторить Україна сумнозвісний досвід РФ?

1. IKEA – це криголам. Вона зламає старий консервативний ринок своєї галузі (меблі та інтер'єр). Але в той же час створить фарватер – нові ринки (В2В і за її правилами) для відповідальних і інноваційних постачальників.

2. Конкурувати з IKEA неможливо. Вона найкращий в світі приклад концепції Affordable Excellence. Жодна українська компанія не здатна дати одночасно прогресивний дизайн, високу якість і адекватну ціну IKEA. Не кажучи про інші сервіси. Не здатні ні технологічно, ні з огляду на культуру. Але з IKEA можна співпрацювати. Якщо зможете бути відповідними.

3. Звичайно, в першу чергу удар приймуть великі міста. На щастя для тих, хто хоче жити по-старому, Україна – країна малих міст. Туди IKEA в найближчі роки не дотягнеться. Плюс населення не дуже мобільне, плюс традиційні смаки. Ну і, звичайно, сегмент преміум (чи вже ніша?) залишиться теж поза конкуренцією з гігантом.

4. IKEA активно поширює свою експансію в online. При цьому розуміючи, що "люди все одно хочуть посидіти на дивані", підтягується до центру великих міст. На зустрічі з #DYB в Стокгольмі цього року нам живо розповідали про новий формат. Це щось типу міні-IKEA і сервісний центр в центрі Стокгольма. Такий самий у Копенгагені. Якщо експеримент буде вдалим (а в їхньому випадку точно буде), підуть і вглиб, і вшир, і в паралельний світ (привіт хлопцям з п.3).

5. Криголам IKEA торкнеться не тільки своєї галузі. Її ефект роботодавця запустить хвилі по всьому океану (для розуміння – у великому магазині IKEA працює приблизно стільки ж людей, як у всій мережі BROCARD). Вона принесе нову культуру і стандарти в відносини роботодавця і працівника. Філософія IKEA така, що начальник це не наглядач, а той, хто підставить плече, виконає завдання до кінця, якщо не справляється підлеглий. Ще IKEA працює як біржа праці. Ви можете купувати години, дні – все залежить від кваліфікації і бажання (тепер тікатимуть не в Польщу, а в IKEA).

Тому, перш за все, я радію приходу IKEA не як покупець. А тому що цей криголам принесе шведську культуру бізнесу. Що таке відповідальність, прозорість, відсутність хабарів – відчують усі, хто стикнеться з IKEA – і постачальники, і девелопери, і конкуренти, і інші роботодавці країни, і навіть держоргани.

Автор: Ігор Гут. Джерело: Новое время

Читайте також: В IKEA зробили офіційні заяви щодо виходу на ринок України