В уряді заявили, що це відповідь на необґрунтоване зростання цін на пальне в роздрібних мережах. Кабмін запевняє, що виступає за прозору конкуренцію на ринку, однак має захищати споживачів, які страждають від карантину.

Важливо Уряд ввів державне регулювання цін на пальне: бізнес проти

Регулювання запровадили для прозорих цін

Міністр економіки Ігор Петрашко заявив, що граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі пальним та запровадить прозорий механізм ціноутворення.

Зауважимо, гранична торговельна надбавка нараховуватиметься до середньої вартості пального, яка визначатиметься на підставі даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередню декаду з урахуванням акцизу та податку на додану вартість.

Державне регулювання цін на пальне: що треба знати

  • Кабмін 14 травня ухвалив постанову, якою запровадив граничні торговельні націнки на паливо, поки діє карантин. Відтак продавці палива повинні враховувати цю надбавку під час встановлення роздрібної ціни на пальне. 
  • Постанова буде діяти з 15 травня.
  • АЗС повинні встановлювати надбавку до середньої ціни пального: не більше 7 гривень за літр дизельного пального, не більше 5 гривень за літр бензину.
  • Інформацію про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів повідомлятимуть на офіційному сайті Мінекономіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.
  • Бізнес виступив проти такого рішення уряду. Заявили, що ініціатива Кабміну сприятиме тінізації ринку.