Сайт "24" проаналізував розмір середньої зарплати і тарифи на електроенергію в Україні та у країнах Європи, і виявилося, що платимо ми чи не найбільшу суму в Європі у відсотковому співвідношенні. Усі дані ми брали з Євростату та Держстату.

Читайте також: Тарифи на комуналку: що подорожчає цієї осені

Тариф на електроенергію в Україні – 1,68 грн/кВт. Дешевше тільки в Росії – 1,32 грн/кВт. Третій за розміром тариф на світло в Європі – в Болгарії (2,95 грн/кВт). Найдорожче коштує електроенергія в Німеччині і Данії – понад 9 грн/кВт.

Тарифи на електроенергію в Україні та Європі
Тарифи на електроенергію в Україні – одні з найнижчих у Європі

Тарифи на електроенергію в Україні та Європі
Найвищі тарифи на електроенергію в Європі – у Данії

Однак, якщо подивитися на розмір середньої зарплати, картина зовсім інша. У цьому рейтингу Україна міцно тримається за останнє місце. За даними Держстату, українці в середньому заробляють 7339 грн на місяць. Ця сума побила абсолютний антирекорд у Європі. В останній трійці за розміром зарплати – ті ж Росія (14 044 грн) та Болгарія (12 736 грн). А в країнах з найвищими цінами на світло зарплати становлять понад 50 тисяч грн. Зокрема, в Данії – рекордсмена за тарифом на електроенергію – працівники зароблять в середньому 97 тисяч гривень.

Читайте також: Як по-новому будуть формуватися тарифи на водопостачання: рішення НКРЕКП

Середня зарплата в Україні та Європі
Найбільше в Європі заробляють громадяни Ліхтенштейну


В Україні найменша середня зарплата серед європейських країн

Для визначення співвідношення зарплати і платіжки за світло ми взяли за основу ситуацію, за якої людина споживає на місяць 150 кВт-год. За допомогою легкого обчислення стає зрозуміло, що все не так оптимістично, як описують у НКРЕКП. Хоча тариф на електроенеогію в Україні й справді один із найнижчих у Європі, та середня зарплата – також найнижча. І це головний фактор. В той час, коли українець із тарифом 1,68 грн/кВт витрачає на світло 3,43% місячної зарплати, громадянин Данії з тарифом 9,51 грн/кВт витрачає більш ніж вдівчі менше – 1,47% від зарплати. Найменше ж на електроенергію серед європейських країн витрачають у Ліхтенштейні – 0,45%.

Скільки українці витрачають на електроенергію
Витрати на електроенергію в Україні в середньому складають 3,43% від зарплати


Найменше витрачають на електроенергію у Ліхтенштейні

Дорожче, ніж українцям, світло обходиться жителям Румунії, Потругалії і Болгарії. Недалеко відстала від України й Латвія, громадяни якої викладають за світло 3,41% місячної зарплати.


Українці з найменшими тарифами на електроенергію витрачають на світло чи не найбільшу частину своєї зарплати

Читайте також: Як отримати субсидію на орендованій квартирі: пояснення від уряду