"Нафтогаз" знизить тариф на газ

Згідно з постановою Кабміну від 25 жовтня №1102 урядом встановлена гранична ціна на тарифи постачальника останньої надії (ПОН), роль якого в Україні виконує компанія "Нафтогаз".

Цікаво Як зменшити суми в платіжках за тепло та заощадити: дієві поради

Тариф від "Нафтогазу" на жовтень – листопад 2021 року

  • Для побутових споживачів, тобто для пересічних українців, він буде на рівні 7,96 гривні кубометр газу. Нагадаємо, що раніше тариф складав 16,56 гривні за кубометр газу.
  • Для споживачів, що є бюджетними установами, закладами охорони здоров’я державної власності та закладами охорони здоров’я комунальної власності – 16,8 гривні за кубометр газу.

Як працює ринок газу в Україні

В Україні споживачі можуть обирати постачальника, зважаючи на тарифи різних газопостачальних компаній. Однак, якщо населення втрачає постачальника, або його позбавляють ліцензії, то його функції виконує постачальник останньої надії (ПОН). В Україні роль ПОН виконує державна компанія НАК "Нафтогаз", але не більше, ніж 60 днів.

Подавати показники лічильників споживачі повинні облгазам (газорозподільним компаніям) з 1 по 5 число кожного місяця. Оскільки, саме вони ведуть облік цих показників, а потім передають інформацію для формування рахунків газопостачальним компаніям.