“Основними екологічними загрозами та недоліками розвідки й видобування сланцевого газу є, зокрема, вилучення великих земельних площ із ризиком незворотної втрати родючих ґрунтів, вилучення значних об’ємів води, якої в Україні нині не вистачає навіть для питних потреб, забруднення водоносних горизонтів і втрати підземних питних джерел”, - застеріг перед прийняттям рішення Харківської обласної ради представник "Свободи" Ігор Швайка. Про це повідомляє прес-служба партії.

Незважаючи на це, за відповідний проект проголосували 88 із 136 депутатів. Свободівець звинуватив депутатів у тому, що вони думають лише про гроші, які можуть перекочувати у їхні кишені.

"Під солодкими обіцянками мільярдних інвестицій криється величезна шкода, незрівнянна з цими грошима. Зважаючи на те, що Харківська обласна рада погодила проект угоди про розподіл вуглеводнів, які має намір видобувати компанія Shell, ми з Українською екологічною лігою готуватимемо позовні заяви та переходитимемо до акцій прямої дії”, - пообіцяв представник "Свободи".

До слова, енергетичний експерт Валерій Боровик вважає видобуток сланцевого газу в Україні перспективним напрямком, але наголошує на важливості використання новітнього обладнання для захисту навколишнього середовища.

Нагадаємо, у 2013 році український уряд планує підписати угоди про розподіл продукції з британською Shell та американськими Chevron й ExxonMobil, що має дати офіційний старт пошуку в Україні сланцевого та інших нетрадиційних газів. Сам же видобуток почнеться значно пізніше.