Як пише The Wall Street Journal, такі висновки містяться у доповіді "Китай до 2030 року", яка була підготовлена Світовим банком і урядовими експертами КНР.

Згідно з доповіддю, роль уряду в регулюванні китайської економіки значно зросла за останні десять років. Розробники документа відзначають, що успіхи економіки КНР багато в чому залежить від зростання ВВП. Якщо його темпи сповільняться, криза вразить все господарське життя країни.

На думку авторів доповіді, бюрократія керує держпідприємствами вкрай неефективно. Експерти закликали уряд Китаю стимулювати конкуренцію і підприємництво, а також переводити держпідприємства у приватну власність.

Згідно з прогнозами уряду Китаю, в 2012 році зростання ВВП складе вісім відсотків, а з 2013 по 2016 рік сповільниться до 6,6%. До цього протягом тридцяти років китайська економіка росла на 10% щороку.

У листопаді 2011 року промислове виробництво в Китаї скоротилось вперше за останні три роки. Це пояснюється як борговою кризою в Європі, так і скороченням внутрішнього споживання через жорстку монетарну політику в КНР. За підсумками третього кварталу 2011 року зростання ВВП в річному численні склало 9,1%, що стало найгіршим показником за останні два роки.