Представник Світового банку з Кенії Йоханнес Зутт зазначив, що зупиняється фінансування проекту з надання допомоги більш ніж мільйону кенійців, які страждають від засухи. Понад 3,5 мільйона кенійців потребують продовольчої допомоги.

За словами Зутта, Світовий банк відмовляється виділяти додаткові кошти, оскільки уряд Кенії поки не відзвітував за раніше наданими 4,1 мільйона доларів на боротьбу з посухою. Ці кошти - частина пакету в 120 мільйонів доларів, виділених на дані цілі в 2003-2010 роках.

Країни Африки, у тому числі Кенія, наразі охоплені найсильнішою за останні 60 років посухою, допомоги потребують 12 мільйонів чоловік. При цьому експерти вважають, що наслідки засухи в Кенії виявилися серйознішими через повсюдну корупцію та безвідповідальне керівництво.

Кенія вважається однією з найбільш корумпованих країн світу. Міжнародна організація з боротьби з корупцією "Трансперенсі інтернешнл" ставить цю країну на 154-е місце з 178 в списку держав, що найбільше страждають від цієї соціальної хвороби.