Про це заявила Крістін Лагард, голова Європейського центрального банку (ЄЦБ), пише Finance.ua.

До теми: Сценарії відновлення світової економіки від наслідків пандемії: що прогнозують у Morgan Stanley

Про які зміни повідомила голова ЄЦБ

Лагард зазначила, що окрім швидкого переходу до діджиталізації й автоматизації процесів, зміни відбудуться в логістичній і промисловій індустріях. За її словами, ланцюжки постачання продукції стануть коротшими, а промисловість – більш екологічною.

Однак нововведення не пройдуть гладко. Лагард стверджує, що перехід до нових економічних моделей буде складним у перші два роки. Голова ЄЦБ наголосила, що найбільше постраждають сфера зайнятості населення та виробництво.

Дізнайтеся більше про ситуацію на ринку нафти: Чому світові ціни на нафту не демонструють стабільності: як змінилася ситуація на ринку

Також зміна економічної моделі вплине на споживчі ціни. Лагард говорить, що, можливо, спочатку варто чекати дефляційного тиску, який перейде в інфляційну динаміку.

Очільниця європейського регулятора також заявила, що ланцюжки постачання у світовій економіці стануть коротшими приблизно на 35%, а рівень роботизації зросте на 70%-75%.

Нові тенденції в торгівлі

  • Під час карантину, введеному через поширення коронавірусу, зросли обсяги онлайн-замовлень товарів, тому що багато фізичних магазинів, торговельних центрів змушені були тимчасово припинити роботу.
  • Популярність інтернет-торгівлі під час карантину зросла настільки, що цей тренд, на думку Лагард, у майбутньому тільки посилюватиметься і поступово витискатиме традиційну торгівлю.