Чим це може загрожувати українцям, розповіла в ефірі 24 каналу юристка та засновниця "Ліги антитрасту" Агія Загребельська. Як вона пояснює, сьогодні у власності Ахметова 7 обленерго, більша частина з них – найбільші в Україні.

До теми Вибір між поганим і дуже поганим, – експертка про імпорт електроенергії з Росії

Завдяки цьому під його контролем розподіляється 42% електрики країни. Водночас з купівлею ще 5 обленерго, що є в найближчих планах, в олігарха буде 70% ринку розподілу електрики. Отже, частка не придбаних Ахметовим обленерго країни становитиме лише до 30%.

Для України це загрожує монополізацією нового ринку електроенергії, від якого українці чекають, навпаки, демонополізації. Крім того, життєдіяльність цілої країни буде залежати від однієї людини.

Саме Рінат Ахметов вирішуватиме, чи працюватимуть лікарні, дитячі садочки, школи. Чи буде світло в наших домівках, чи працюватиме промисловість.

Агія Загребельська

Засновниця "Ліги антитрасту"

Чим загрожує для України купівля Ахметовим обленерго: дивіться відео

Ахметов придбав віллу у Швейцарії

  • Та це не єдина покупка олігарха. Окрім того, що він намагається контролювати майже увесь енергетичний ринок в Україні, Ахметов купує собі й нову нерухомість. Зокрема, у ЗМІ повідомили, що син Ріната Ахметова придбав 2 вілли.
  • Вони розташовані у Швейцарії на березі Женевського озера.
  • За даними Le Temps, Ахметов-молодший придбав 2 сусідні ділянки у Колонж-Беллерів (кантон Женева).
  • Їхня загальна площа становить 20 тисяч квадратних метрів.