"Від сьогодні теплопостачальники можуть перерахувати платіжки. За нашими розрахунками, платіжка за грудень може бути вже нижча на 30%. Усі відповідні інструменти ми надали місцевій владі", – повідомив у телеграм-каналі український прем’єр Олексій Гончарук.

До теми: Чудес не буває, – Вітренко сказав, скільки коштуватиме газ в 2020 році

Він додав, що 24 грудня на Раді розвитку громад і територій звернувся до міських голів та органів місцевого самоврядування з вимогою, аби вони провели відповідні перерахунки.


Ми дали необхідний механізм. Тепер вся відповідальність – на владі на місцях,
– додав Гончарук.


Водночас під час Ради розвитку громад і територій Президент України Володимир Зеленський зажадав від уряду зменшення сум у платіжках за решту комунальних послуг.

Ми знаємо, що ціни на газ знизилися майже на 30%, а тарифи, на жаль, ні,
– сказав глава держави.

"Уряду було доручено розробити механізм, який забезпечить справедливі тарифи. Сподіваюся, сьогодні ми почуємо рішення, хочеться почути конкретні дати та суми, на які у людей зменшиться платіжка", – сказав Зеленський.

Він нагадав, що українцям постійно нагадують про те, що компослуги – це товар, за який треба платити справедливу ціну, що не можна втручатися в роботу регулятора.

Ми все це все добре розуміємо, але є "але": не може платіжка за комуналку бути для людини вироком, і не може людина віддавати 50%, 60%, а є випадки, коли віддає 70% своєї заробітної плати,
– наголосив президент.

Дивіться відео з засідання Ради розвитку громад і територій за участю Зеленського: