Як пише "НВ Бізнес", предмет судової суперечки – договір, за яким Україна отримала у власність акції Приватбанку у межах націоналізації на прохання найбільших акціонерів фінсутанови – олігарха Ігоря Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова.

Важливо! Приватбанк виграв апеляцію проти Коломойського: що це означає та що буде далі

Позивачі у цій справі – Коломойський і кіпрська компанія Triantal Investments LTD. Власниками останньої є Коломойський і Боголюбов, і вона володіла одним з найбільших пакетів акцій Приватбанку до його націоналізації. Вони власне і вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу Приватбанку державою.

За словами Коломойського, хоча спочатку він зі своїм бізнес-партнером і просили допомоги від держави, проте у підсумку на ексвласників Приватбанку почали тиснути та змусили його продати. Таким чином, Коломойський вважає, що його обікрали та вимагає компенсації у 2 мільярди доларів (близько 50 мільярдів гривень).

Відповідачі: Мінфін, Нацбанк України, Фонд гарантування вкладів фізосіб, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, ТОВ "Солід Дніпро".

Проте 16 жовтня суддя Господарського суду Києва Людмила Шкурдова вирішила призупинити розгляд цієї справи. Її буде призупинено до розгляду іншої судової справи, яку розглядають не в Господарському суді Києва, а в іншому суді України. Наразі невідомо, де саме та що це за справа.

Ухвала про призупинення розгляду цього провадження має найближчим часом з’явитися в Єдиному реєстрі судових рішень.

Додамо, юридичний радник "Приватбанку" Андрій Пожидаєв заявив, що не знав про призупинення розгляду справи.

Цікаво! Кожного дня 500 тисяч доларів: чому Коломойський винен "Приватбанку" все більше

Зауважимо, що перший розгляд справи щодо Приватбанку за позовом Коломойського провели у закритому режимі. А опісля зробили перерву до 8 жовтня.

Що відомо про націоналізацію Приватбанку

Його Україна націоналізувала у грудні 2016 року, причина – неплатоспроможність фінустанови. До цього часу банк називали найбільшим комерційним в Україні. Аби врятувати банк від банкрутства, держава загалом вклала в нього понад 155 мільйонів гривень.

Зауважимо, під час незалежного аудиту компанія Kroll з’ясувала, що Коломойський з Боголюбовим перед передачею Приватбанк державі вивели з нього 5,5 мільярда гривень.

Радимо ознайомитися! ПРИВАТна справа: чого насправді хоче Коломойський від Приватбанку і президента