Виключення з "чорного списку"

Мінфін США заявив, що немає жодних доказів того, що Швейцарія якимось чином перешкоджає коригуванню платіжного балансу або має несправедливі конкурентні переваги в міжнародній торгівлі.

Читайте також США вирішили підтримати Австралію у нещодавньому торговельному конфлікті з Китаєм

Зазначимо, що сам Національний банк Швейцарії відкидає звинувачення США у валютних маніпуляціях. Оскільки, для того, щоб вважатися валютним маніпулятором, країна повинна певною мірою втручатися в процеси на валютному ринку і мати великий профіцит експорту в США.

Чому Швейцарія опинилась під прицілом

У грудні 2020 року, під час президенства попереднього глави США Дональда Трампа, країна внесла Швейцарію до переліку можливих валютних маніпуляторів. Відмітимо, що Швейцарія не в перше потрапила до подібного списку, адже з 2016 по 2019 рік вона вже перебувала там.

Певною мірою, занесення країни до своєрідного "чорного списку" є дещо символічним кроком. Оскільки, закон США вимагає, щоб Мінфін почав двосторонні консультації з такими державами, але не накладає негайних штрафів на них.

Інші учасники "чорного списку" США

У 2019 році, в розпал торгової війни, США визнали валютним маніпулятором Китай – це був перший подібний випадок з 1994 року. Але в січні 2020 року з Пекіна зняли цей статус.

Міністерство фінансів постійно працює над протидією спроб іноземних економік штучно маніпулювати вартістю своїх нацвалют, що ставить американських працівників у несправедливе, невигідне становище,
​– прокоментувала глава відомства Джанет Єллен.

Нині у списку залишаються такі країни, як: Тайвань та В'єтнам. Також Мінфін США слідкує за валютною та торговою політикою Китаю, Японії, Південної Кореї, Німеччини, Італії, Індії, Сингапура, Малайзії, Таїланду, Мексики та Ірландії. Нагадаємо, що США закликає підняти світовий податок мінімум до 21%, що може вплинути на американські інвестиції в економіку Ірландської Республіки та збавити їх оберти.

Детальніше Чи вплине податковий план Байдена на інвестиції США в Ірландію