Що обговорювали на зустрічі

Міністр енергетики України Герман Галущенко та тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін обговорили питання сталого проходження Україною опалювального сезону в умовах енергетичної агресії з боку Росії.

Читайте також Власний видобуток та співпраця з Катаром: як Україні стати менш енергозалежною

Сторони обговорили співпрацю у сфері забезпечення надійної та безперебійної роботи українських АЕС під час опалювального сезону, у тому числі технічної підтримки та стабільного поповнення запасів пального.

Квін запевнила, що США готові сприяти Україні у забезпеченні стабільності постачання енергоресурсів, зокрема, для атомної енергетики, та посиленні енергетичної безпеки України.

Міністр енергетики Галущенко та тимчасово повірена у справах США в Україні Квін

Міністр енергетики Герман Галущенко та тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін / Фото Міненергетики

Також Окрему увагу на зустрічі сторони приділили питанню синхронізації енергетичної системи України з європейською ENTSO-E.

Блокування з боку Росії поставок вугілля залізницею

Тож Галущенко нагадав, що Росія заблокувала постачання в країну вугілля залізницею, Україна переорієнтувалася на інші джерела імпорту, наразі основний шлях постачання вугілля – морський.

Цікаво Чи вистачить Україні вугілля для електростанцій цієї зими

Нагадаємо, що з 1 листопада Росія припинила експортувати енергетичне вугілля Україні. Також згодом Росія почала перешкоджати поставкам вугілля з Казахстану й у листопаді всі вони були заблоковані.

Навіщо Україні вугілля

Річ у тім, що українці споживають більше електроенергії вранці, коли збираються на роботу, та ввечері, коли з неї повертаються. Забезпечувати такі пікові стрибки у споживанні може лише ТЕС і ТЕЦ, адже вони мають змогу швидко збільшувати та зменшувати генерацію електроенергії на відміну від АЕС. А для роботи ТЕС і ТЕЦ потрібне вугілля, котре нині в недостатньому обсязі.

"Газпром" скорочує обсяги транзиту газу через Україну

Також на зустрічі обговорювалася ситуація із суттєвим скороченням обсягів транзиту російського газу через Україну. Нагадаємо, що тенденція скорочення прослідковується й у поточному році.

  • Від початку 2022 року російський "Газпром" знизив транзит газу через Україну до Словаччини у 3 рази.
  • Станом на 1 січня 2022 року показник знизився до 49,5. Водночас ще 31 грудня відповідна заявка становила 83,8 мільйона кубометрів.
  • Словацький газотранспортний оператор Eustream повідомив, що вже 2 січня вона становила 35,5 мільйона кубометрів. А 3 січня – знизилася до 26,1.

До теми Транзит впав на чверть: скільки "Газпром" прокачав по території України за 2021 рік

Омельченко розповів про стрибки цін на газ у Європі : дивіться відео