На час розслідування спонсорські виплати компанією Ferrexpo футбольному клубу призупинені. Про це йдеться у звіті компанії, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Ініціатором розслідування виступила рада директорів, а проводить його комітет незалежних директорів (Committee of Independent Directors, CID).

До слова: Клуби можуть отримати технічні поразки в єврокубках через коронавірус: нові правила від УЄФА

Розсідлування розпочалося після того, як одразу два рейтингові агенства – Standard&Poor's та Moody's Investors Service – понизили рейтинг компанії Ferrexpo. І саме спонсорські виплати ФК "Ворскла" вказувалися серед одних з причин. Мажоритарним власником Ferrexpo є Костянтин Жеваго, який є почесним президентом "Ворскли".

Ще однією причиною розслідування стало виявлення позики у розмірі 16,98 мільйона доларів, яку кіпрська компанія FC Vorskla Cyprus Limited надала компанії Collaton Limited, яка є пов'язана з групою компаній. У звіті уточнюється, що в минулому компанія Ferrexpo Middle East FZE здійснювала спонсорські виплати FC Vorskla Cyprus Limited і українському ТОВ "ФК "Ворскла".

"Разом зі сторонніми залученими юридичними консультантами і консультантами-криміналістами по бухгалтерії, CID запросив у ФК "Ворскла" та інших третіх осіб інформацію про використання спонсорських коштів", – зазначено в документі.

Згідно з документом, CID отримав письмові підтвердження від ФК "Ворскла", FC Vorskla Cyprus Limited та Жеваго з докладним описом використання коштів – для реконструкції та будівництва вказаних ФК "Ворскла" стадіонів і тренувальних майданчиків в Україні. Крім того, CID був проінформований, що після завершення капітальних проєктів ці активи будуть підлягати продажу та зворотній оренді, а виручені кошти будуть використані для повного погашення кредиту Collaton Limited.