Довідка. Rozetka.ua — лідер українського сегменту інтернет-комерції. Щодня сайт відвідують понад 1,5 мільйона людей. Мережа представників компанії охоплює всi міста України, а у офісах компанії загалом працює понад 2000 людей. Виручка Rozetka.ua у 2015 році становила близько 7 млрд грн.

Про себе, батьків та їх вплив на відношення до бізнесу

Я батько двох дітей. Народився, виріс і завжди жив в Україні. Засновник компанії Rozetka.ua. Мені 37 років.

Мій батько інженер, мама науковий співробітник, звичайні радянські люди. Нас троє братів, я наймолодший. Батько працював на трьох роботах, тож я бачив лише іноді на вихідних. Але ще у 80-ті роки багато разів мені повторював, що зробити, виробити – це добре, але спробуй це продати. Я це дуже добре запам’ятав. Батьки, загалом, підтримували мої комерційні починання.

Освіта і перша робота

Перша робота в мене з’явилась в 12 чи 13 років. У мене була досить велика собака, я нею займався зі школи, вчив, тренувався. В мене добре виходило і люди просили допомогти. Відтак я проводив заняття з собаками.

Після школи я вирішив попрацювати, тому що мені набридло вчитися. Кур'єром я працював перший рік школи. Вже на другому курсі навчання я пішов в офіс до свого брата. Займався він комп'ютерами та комплектуючими. Саме там я познайомився зі своєю майбутньою дружиною. І пропрацював на цій фірмі до 2005 року.

Читайте також: Як українець зумів побудувати шопінг-імперію в інтернеті

Власний бізнес

Ініціатором створення бізнесу виступила моя дружина. Вона народила дитину. Дружина у мене досить діяльна людина. Вона хотіла більше вільного часу і більше свободи для себе особисто. Так її бажання власного бізнесу і моя неможливість більше часу проводити вдома привело до того, що я створив бізнес для неї. Я радив їй як що робити. Це було дуже важко. Адже з 9:00 до 18:00 я був на роботі, а потім приходив додому, займався домашніми справами і розвитком бізнесу разом з дружиною. Вона хотіла продавати парфуми.

Трохи більше року зайняло з моменту перших завдань для програміста до старту продажів. Тоді було прийнято рішення що парфумерію ми продавати не можемо. Так ми почали продавати електроніку.

Я не хотів залежати від однієї людини, я хотів залежати від себе. І створення роздрібного бізнесу — це відповідь на цей виклик.

Назва Розетка

Назва була обрана від того, що все, що ми продаємо, потребує розетки.

Читайте також: Як українець-авантюрист створив ІТ-компанію в Україні зі світовим іменем

Стремління в компанії

Ми реально прагнемо бути кращими. Те, що ми робимо, що я роблю — це бути найкращими.

Праця разом з дружиною

Якщо говорити про плюси, то це абсолютна довіра. А якщо мінуси, то коли ти висловлюєш якісь претензії, що хтось щось зробив не так, як хотів би, то дуже важко знайти межі, це сім'я.

Про успіх в Україні

Я ніколи не жив в іншій країні. Тому не можу сказати, простіше в іншій країні або складніше. Я виходив з того, що іншої країни у мене немає. У мене не було нічого за душею, щоб поїхати 12 років тому з цієї країни. Мої батьки залишилися в цій країні, і я вірю і до цього вірив, що можна бути успішним в цій країні. Все, що сталося з Революцією Гідності — це спроба змінити систему на більш цивілізовану. Ми розвиваємося.

Три поради майбутнім підприємцям

Найголовніше — потрібно пробувати. Якщо я б не боявся і спробував, можливо Розетці зараз би було не 11 років, а 15. Друга порада — ніколи не зупиняйтеся. Бо якщо ви цього досягли, то ваші конкуренти послідовно досягнуть цього швидше. Ви вже показали шлях, показали дорогу, показали мету, тому ніколи не зупинятися. Третє — сім'я найголовніше.

Читайте також: Як криза допомогла українцю створити компанію зі світовим іменем

Більше — дивіться у програмі.