Володимир Зеленський запрошує ізраїльські компанії приходити працювати в Україну, заявив він під час спільного брифінгу.

Важливо: Зеленський зустрівся з прем'єром Ізраїлю Нетаньяху: що відомо – фото і відео

"Сьогодні ми детально обговорили шляхи поглиблення двостронніх відносин. Ми почали з питання, у якому наші друзі розбираються краще, ніж інші – це питання війни та безпеки. Дякую нашим партнерам за чітку підтримку територіальної цілісності України та стійку позицію щодо війни на Сході України та анексії Криму", – наголосив Зеленський.

Крім того, між двома лідерами відбулося детальне обговорення торговельно-економічних відносин. Зі слів українського гаранта, Ізраїль залишається ключовим торговельним партнером України у близькосхідному регіоні.

"Наш сукупний товарообіг перевищив 1 мільярд доларів США. Не маю жодного сумніву, що скоро ця цифра значно збільшиться завдяки підписанню угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем, що, сподіваюся, найближчим часом буде ратифіковано ізраїльською стороною", – сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Президент Фінляндії відвідає Україну: дата і деталі

Сторони також домовилися розпочати роботу з розширення угоди і на сферу послуг. Президент України наголосив, що найближчі 5 років Україна стрімко зростатиме, для чого їй потрібні інвестиції та технології. Відтак він запросив ізраїльські компанії приходити працювати в Україні.

Моя мета – Україна, яка є всесвітньо відомим брендом усього передового і синонімом іновацій та технологій. Наша земля є дуже багата своїми науковцями та винахідниками – в усьому світі знають можливості українських айтішників,
– заявив президент.

Лідери також обговорили численні відмови громадянам України на в'їзд до Ізраїлю. Сторони домовилися найближчим часом вирішити це питання.

Зеленський і Нетаньяху, зустріч президента
Зеленський і Нетаньяху домовилися вирішити проблеми з в'їздом українців до Ізраїлю

Український президент звернувся до ізраїльського колеги з закликом визнати Голодомор геноцидом українського народу.

"Сьогодні ми також разом відвідаємо меморіал Бабин Яр та вшануємо жертв масових розстрілів та голокосту. Все це гіркі моменти нашої спільної історії, що повинні об'єднувати нас з надією про світле майбутнє та неможливість повторення подібних трагедій", – зазначив Володимир Зеленський.

Зі свого боку прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що після обрання Володимира Зеленського президентом Україна почала розвиватися удвічі швидше.

Цікаво: Зеленський з першим офіційним візитом у Туреччині – головні новини, фото і відео

"Я не думаю, що це просто збіг. Думаю, це відображає те, яким чином люди були натхнені до цього візиту і до вашого бачення щодо мирної і процвітаючої України. Я з нетерпінням чекаю на плідну співпрацю, аби ми могли спільно рухатися до нашої мети – до миру та процвітання", – заявив глава ізраїльського уряду.

Зеленський і Нетаньяху
Зеленський найближчим часом відвідає Ізраїль

Крім того, він запросив українського президента відвідати Єрусалим найближчим часом. За його словами, вже домовлено, що якщо це відбудеться не наступного тижня, то "дуже скоро".

Він також заявив, що Україна відіграла дуже важливу роль у розвитку сучасної держави Ізраїлю.

Не можна навіть осягнути, наскільки відродилася держава Ізраїлю і наша мова. Це все було б неможливо без справжніх гігантів літератури і політики, які походять з України,
– заявив Нетаньяху.

Варто знати: Зеленський у Туреччині пообіцяв спростити отримання дозволу на відвідини Криму

Він також зізнався, що сам має особистий стосунок до України. У молоді роки його батько був редактором єврейського поета Сеула Черніховського, а також працював безпосередньо з Володимиром Жаботинським.

Зеленський і Нетаньяху
Нетаньяху на зустрічі з Зеленським розповів про свій зв'язок з Україною

"Українська єврейська спільнота є четверта серед найбільших у Європі. Це вже такий чіткий міст, який сформований між нашими країнами. Я вважаю, що це може сприяти подальшому розвитку наших зв'язків", – певен прем'єр Ізраїлю.

Крім того, він висловив бажання відкрити у Києві та Єрусалимі спеціальні центри високотехнологічного розвитку. Це допоможе державам обмінюватися технологіями і залучати українців до ізраїльської індустрії сучасних технологій.

Перед спільним брифінгом відбулося підписання двосторонніх документів за участі послів двох держав. Зокрема, було підписано угоди про співпрацю у сферах спорту, освіти та сільського господарства.

Спільний брифінг Зеленського та Нетаньяху: дивіться відео