Бюджет-2021 передбачає підняття мінімальної зарплати, однак його пропонують відтермінувати. Про це розповів голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев в інтерв'ю ТСН.

До речі Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум: що закладено у проєкті держбюджету на 2021 рік

Я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес,
– сказав Гетманцев.

Чому підвищення "мінімалки" пропонують відкласти

  • Гетманцев аргументує свою позицію тим, що переглянути розмір виплат одномоментно – неможливо. Тому влада переглядатиме ці стандарти поступово.
  • Крім того, депутат наголошує, що підвищення зарплати може призвести до тінізації економіки, тому що людей почнуть переводити на 0,5 ставки.
  • За переконанням Гетманцева, оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисяч.

За словами нардепа, до того, як мінімальну зарплату підвищили до 5 тисяч гривень, третина працівників була за межею бідності. Вони заробляли менше, ніж їм було потрібно для виживання. Гетманцев наголосив: щомісяця Мінсоцполітики перераховує прожитковий мінімум. У 2021 році повинні перейти цю мінімальну межу, адже підвищення буде на 9,3%.

Як планували підвищувати "мінімалку"

  • З 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата в Україні зросла до 5 тисяч гривень.
  • У держбюджет-2021 закладають ще два етапи підвищення.
  • Зокрема, з 1 січня мінімальна зарплата становитиме 6 тисяч гривень, з 1 липня – 6,5 тисячі гривень.