Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко. Як зазначив очільник Мінфіну у коментарі інформаційній агенції Інтерфакс–Україна, саме недонадходження доходів від митниці та податкової було однією з причин того, чому звільнили керівництво цих служб.

До теми Хто керує державою, або Як я розумію звільнення Нефьодова та Верланова

Зокрема, він наголосив, важливо, щоб податкова і митниця наповнювали бюджет, особливо у нинішній ситуації, коли державі життєво необхідно мати кошти, аби

  • забезпечити фінансову стабільність,
  • виплачувати пенсії, зарплати медикам і вчителям,
  • утримувати боєздатну армію,
  • тощо.

Безумовно, реалії з пандемією, карантином вносять свої корективи і є об’єктивні чинники, чому може бути недобір. Але ж подивіться на цифри: митниця не виконала план за 2019 рік на 56 мільярдів гривень, розпис першого кварталу – майже на 20 мільярдів гривень. Те саме з податковою: якби не було одноразових надходжень до бюджету від НАК "Нафтогазу", план першого кварталу не було би виконано на 15,5 мільярда гривень,
– повідомив Марченко.

Зауважимо! Надходження митних платежів до бюджету залежить від низки факторів, зокрема курсу валют і обсягів імпорту. У 2019 році курс гривні був міцнішим, аніж закладали у бюджеті, тому митниця недовиконувала планові платежі. Це ж можна було спостерігати й на початку 2020 року. Згодом курс долара зріс, однак скоротилися обсяги імпорту товарів, що також вплинуло на митні надходження.

Коротко про звільнення керівників Державної митної та Державної податкової служб

  • 24 квітня Верховна Рада підтримала створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих корупційних дій посадовців Державної митної, податкової та фіскальної служб.
  • Того ж дня на позачерговому засіданні уряд звільнив голову Державної податкової служби Сергія Верланова та очільника Державної митної служби Максима Нефьодова.
  • Крім того, без посад залишилися ще й заступники Нефьодова – Роберт Зелді, Денис Шендрик і Сергій Пєтухов. Також звільнили Дмитра Венцковського, що був заступником Верланова.
  • Ймовірно, що відставки голів митниці та податкової служби ініціював ексміністр фінансів Ігор Уманський. За його словами, така ініціатива була через "скручування" ПДВ, від яких, держбюджет втрачає 5 мільярдів гривень щомісяця.
  • Чинний міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував звільнення так: "Вони втратили довіру людей і мали піти. Це – перший крок до очищення фіскальних органів держави".