Про те, як карантин вихідного дня вплине на економічну ситуацію, Міністерство розвитку економіки розповіло в місячному огляді економічної активності.

Цікаво У Мінекономіки спрогнозували падіння ВВП на початку 2021 року

За даними Мінекономіки, карантин вихідного дня, який раніше не можна було спрогнозувати, не матиме значного впливу на загальні економічні підсумки року.

За оцінкою, карантин вихідного дня коштуватиме Україні 0,04% – 0,06% від ВВП у річному розрізі. Загалом за рік обсяг валового внутрішнього продукту впаде на 4,8% – 5%.

Якщо говорити мовою чисел, то з розрахунку виходить, що прогнозовані економічні втрати від карантину вихідного дня – це близько 2 мільярдів гривень.

Що на це кажуть підприємці:

  • Найактивніше проти карантину виступали люди, які ведуть бізнес у сферах послуг, туризму, культури й розваг. Що й не дивно, адже по них такі обмеження вдарили найдужче.
  • Міністр культури Олександр Ткаченко раніше заявляв, що сфери культури, креативних індустрій і туризму через карантин вихідного дня втратять 50% свого місячного прибутку.
  • При цьому ці сфери ще до листопада втратили 80 мільярдів гривень лише в Україні. Це наслідок пандемії коронавірусу й карантинних обмежень.