Як написав міністр інфраструктури Владислав Криклій у своєму фейсбуці, таке стало можливим після його зустрічі з міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком, що відбулася 24 жовтня.

Цікаво! Дуда: У Польщі вже понад 1 000 000 українців і ми не закриваємо перед ними кордони

"Мали складну розмову, далі робота продовжилась у рамках українсько-польської змішаної Комісії з питань міжнародних вантажних автомобільних перевезень, де вже відстоювала інтереси перевізників заступниця міністра інфраструктури Наталя Форсюк", – повідомив міністр.

Як підсумок усіх цих перемовин у листопаді для стабілізації ситуації українські перевізники додатково отримають 5 тисяч польських дозволів та 10 тисяч дозволів з попереднього обміну на 2020 рік, але ними вже можна буде користуватися у 2019 році. Обмін дозволами будуть проводити виключно на дзеркальних умовах.

Крім того, 7 листопада мають визначити процедуру оформлення цих додаткових польських дозволів. А наприкінці місяця має пройти ще одна зустріч Криклія з Адамчиком.

Попередній обмін дозволів на 2020 рік поки погоджено на рівні 2019 року – 160 тисяч. Я наполягав і наполягатиму над встановленням квоти на рівні 200 тисяч. Будемо тиснути далі,
– додав міністр інфраструктури України.

Зауважимо, що черги на українсько-польському кордоні – не рідкість і відбуваються постійно. Проте нещодавно через відсутність дозволів на перетин польського кордону утворилися величезні черги на кордоні зі Словаччиною. Річ у тім, що на польському кордоні закінчилися дозволи на в'їзд вантажівок на територію цієї країни. Тому вантажоперевізники кинулися на словацький кордон, де ці дозволи є.