Про це в своєму блозі на "Обозревателе" написала експерт реанімаційного пакету реформ з питань пенсійної системи Галина Третьякова.

Українські ЗМІ поширили інформацію про те, що вже з наступного року ми переходимо на накопичувальну пенсійну систему. Втім слід зазначити: ми ще нікуди не переходимо, є законопроект про накопичувальну систему №4608, в якому мовиться про те, що цей перехід відбуватиметься з липня 2017 року,
– мовиться у блозі.

Третьякова пише, що перш за все, це питання слід узгодити відповідно до планів, закладених в Держбюджет, оскільки він вимагає змін до закону про загальнодержавне пенсійне забезпечення. Зокрема, мовиться про те, що після введення накопичувальної пенсійної системи з громадян, крім єдиного соціального внеску, вираховуватимуть додаткові кошти, а це вимагає розробки збалансованого рішення.

Проте експерт зазначила, що з 1 січня 2017 року, відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", запускається накопичувальна система виплати пенсій, яка стосується тільки третього рівня пенсійного забезпечення (недержавного).

Читайте також: У 2017 році мінімальна пенсія збільшиться на 300 гривень

Тобто ця інновація не стосується урядових змін у другому рівні пенсійного забезпечення (накопичувальної системи). Більше того, цей доробок носить рекомендаційний характер і має відношення до структуризації, систематизації, впровадження директиви Європейського Союзу щодо пенсійного забезпечення в українську практику. У цій ініціативі спрощується процедура фінансування державних пенсійних фондів, спрощується процедура їх ліквідації і так далі,
– пояснила Третьякова.

Вона назвала єдиною практичною стороною цієї ініціативи врегулювання діяльності пенсійних фондів, а також імплементацію директиви.

Відтак, у 2017 році в Україні запрацює не накопичувальна пенсійна система, а лише частина громіздкого закону, який пізніше дозволить впровадити її повноцінно.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у 1 січня 2017 року, у відповідності до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", запускається накопичувальна система виплати пенсій. Це означає, що кожен українець, молодший 35 років, починає відраховувати частину своєї зарплати на майбутню старість. Такі відрахування акумулюються на індивідуальному рахунку, скористатися яким можна буде виключно після виходу на пенсію.