Про це розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко під час всеукраїнського форуму "Україна 30: Платіжка".

Цікаво Закінчення епохи бідності: чи вистачить у Держбюджеті грошей на субсидії

В системі субсидій – 3 мільйони домогосподарств

Система субсидій працює у штатному режимі. Звичайно, ми розуміємо, що система субсидій працює в режимі подушки для тих громадян, які не спроможні самостійно оплачувати загальнообов'язкові потреби, такі як житлово-комунальні послуги,
– сказав Музиченко.

За словами представника Мінсоцполітики, в системі субсидій наразі перебувають 3 мільйони домогосподарств. Через зміну системи тарифоутворення, наголосив Музиченко, необхідно було напрацювати інший механізм допомоги – відмінний від житлових субсидій.

Компенсації отримають українці, які обігрівають житло електрикою

Мовиться про пільги для тих українців, які використовують електроенергію, аби опалити житло.

Після опалювального періоду ті категорії, які з об'єктивних підстав споживають багато, для них впроваджено вже системний захід підтримки і вони продовжують бути захищені через системний захід підтримки,
– додав Музиченко.

Верховна Рада підтримала зміни у системі субсидій

Зазначимо, що 29 січня Верховна Рада дала добро на компенсації для людей, що обігрівають житло з допомогою електроенергії. За закон проголосували 310 нардепів.

До теми Зеленський похвалив Раду за рішення щодо компенсацій на електроенергію

Хто може отримати такі субсидії:

  • Люди, які проживають у житлових будинках (зокрема, готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (в сільській місцевості теж).
  • Люди, які проживають у багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у сільській місцевості теж).
  • Багатодітні, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.