Заборона майнингу криптовалют

Тедеєн та Райзінгер пропонують заборонити майнинг криптовалют за алгоритмом Proof-of-Work (PoW). Нині на PoW працюють біткоїн, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Monero та інші криптовалюти. Разом з тим розробники Ethereum у майбутньому планують відмовитись від PoW на користь алгоритму Proof-of-Stake (PoS).

Цікаво "Чорний список" Китаю: чому інвестиції в майнинг криптовалют можуть заборонити

Що таке алгоритм Proof-of-Work

Алгоритм Proof-of-Work використовується для підтвердження трансакцій та створення нових блоків. За допомогою PoW майнери конкурують один з одним за підтвердження трансакцій у мережі, отримуючи за це винагороду.

Великі об'єми викидів вуглецю

Шведські чиновники вважають, що видобуток цифрових активів уже призводить до викиду в атмосферу до 120 мільйонів тонн вуглекислого газу на рік.

На думку Тедеєна та Райзінгера, це може перешкодити країні та ЄС дотримуватися Паризької угоди щодо зміни клімату. Нагадаємо, що Паризька угода була створена з метою зменшення викидів як частини зусиль зі зменшення незв'язаних обсягів парникових газів.

Її учасники пообіцяли зменшити свої викиди вуглецю "якомога швидше" та докласти максимальних зусиль для обмеження глобального потепління на рівні "значно нижче +2 градуси за Цельсієм". Угода набрала чинності 4 листопада 2016 року.

До теми Казахстану майнинг криптовалют може принести понад мільярд доларів у найближчі роки

Що таке майнинг

Майнинг – один зі способів заробітку на криптовалюті. Оскільки фактично емісію криптовалюти ніхто не регулює, тому добувати гроші може кожен. Майнінг полягає в тому, щоб поміщати нові вчинені транзакції в блокчейн. Блокчейн являє собою ланцюжок блоків, в кожному з яких відображається окрема операція.