Голова Кабміну розповів, що для стабілізації ситуації на ринку уряд веде діалог з ключовими групами виробників та торговельних мереж.

Важливо Ціна на пальне в Україні продовжує зростати: уряд вирішив втрутитись

За інформацією Шмигаля, перемовини стосуються збільшення пропозиції, що має збалансувати ціни. На думку Шмигаля, стабілізація цін відбудеться вже наприкінці березня.

Те саме стосується і цін на бензин. Звичайно, є об'єктивний фактор, адже ціни на нафту зараз практично на дворічному максимумі. Водночас ми так само говоримо з представниками АЗС, а також проводимо роботу щодо ліквідації нелегальних заправок,
– додав Шмигаль.

Він запевнив, що вже зараз працюють відповідні регіональні комісії. І, за прогнозами Шмигаля, результат їх роботи буде найближчим часом.

Цікаво, що раніше у Кабміні говорили, що суттєвого зростання цін на продукти наразі немає. Тоді Шмигаль заявив, що уряд не планує втручатися в ринок та встановлювати обмеження на ціни.

Ціни на продукти в Україні

Споживчі ціни у лютому 2021 року зросли на 7,5% у порівнянні з 6,1% попереднього місяця. Найбільше подорожчала олія (на 7,6%), овочі (на 6,3%) та цукор (на 5,5%). Паливо та мастила виросли в ціні на 7,3%, тоді як природний газ подешевшав на 6,6%.