Про це глава уряду розповів під час онлайн-зустрічі з гендиректором Конфедерації Європейського бізнесу Маркусом Бейрером та представниками європейських компаній.

До теми Шмигаль та президент Євроради обговорили асоціацію України з ЄС: деталі

Україна м'яко пройшла економічну кризу, – Шмигаль

Шмигаль зауважив, що економіка України наприкінці 2020-го таки повернулась на докризовий рівень.

Дані Європейської бізнес асоціації також зазначають, що Україна найм'якіше серед європейських країн пройшла економічну кризу. Ми втратили лише 4,5% ВВП. Цього року, за прогнозами, зростання економіки України буде понад 4,6%,
– сказав глава уряду.

Наразі в уряді визначили ключові пріоритети Національної стратегії. Це – європейська та євроатлантична інтеграція, верховенство права, захист приватної власності, гендерна рівність та абсолютна нетерпимість до корупції. Також мовиться про економічну свободу – чесну конкуренцію, рівні умови для бізнесу та вільний рух капіталу, інституційну спроможність.

5 ключових напрямків Національної стратегії-2030

  • Верховенство права: Україна активно співпрацює з МВФ та євроструктурами задля оновлення законодавства у судочинстві.
  • Інвестиційна привабливість: ухвалюються зміни до закону про інвестиційні парки, а також законодавство щодо супроводу інвесторів на держрівні.
  • "Зелений курс": мовиться про відновлювальні джерела енергії, сучасні технології виробництва, енергозбереження.
  • Розвиток малого та середнього підприємництва.
  • Діджиталізація.

Вже понад 60 державних послуг надається онлайн, запроваджений перший у світі цифровий паспорт, цифрові водійські посвідчення. Маємо також перший досвід термінової виплати матеріальної допомоги людям і підприємствам протягом трьох тижнів,
–- зазначив щодо 5-го напрямку Шмигаль.

Також, за словами глави уряду, свою увагу сконцентрують і на розвитку аграрного сектора, переробці сільськогосподарської сировини та розширенні внутрішнього попиту на промислову продукцію.