Зміна власника банку випливає з даних НБУ про структуру власності станом на 25 вересня, пише Financial Club.

До слова: Коломойський: "Приватбанк" мені скоро повернуть, і МВФ про це знає

Після націоналізації "ПриватБанку" наприкінці 2016 року він постійно був у власності Міністерства фінансів України. Така ж ситуація була і станом на 1 січня 2019 року.

Натомість станом на 25 вересня того ж року у звітах НБУ власником 100% державного банку вже зазначається Кабінет міністрів.

Що про тиск Коломойського говорили в НБУ?

У Національному банку 27 листопада заявили про тиск з боку олігарха, який триває вже протягом декількох тижнів. Атаки відбувалися у формі замовних спекуляцій та наклепу у медіа, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть спроби насильницького вторгнення в НБУ "тітушками".

Натомість, згідно з повідомленням, Нацбанк, президент та уряд об'єднані позицією, що попередній власник повинен повернути борг банку. Мовиться про 5,5 мільярдів доларів, виведених з "Привату" до націоналізації.

Справа "Приватбанку": основне

  • Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів "Приватбанку" (найбільші – бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов), вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк.
  • Для того, щоб врятувати його, держава здійснила докапіталізацію на понад 155 мільярдів гривень.

Ексвласники банку вважають націоналізацію незаконною. Тривають судові суперечки (і в Україні, і в закордонних юрисдикціях). Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку". У відповідь на це Кабмін, Нацбанк і "Приватбанк" одразу в травні оскаржили це рішення.