Фінансист наголосив, що курс поводиться нераціонально. Днями у Нацбанку заявили, що, згідно з прогнозом, головні валюти США та Євросоюзу відчутно додадуть у ціні.

За даними національного регулятора, у середу, 16 жовтня, один "вічнозелений" коштуватиме 24 гривні 79 копійок.

Чому гривня падає?

За словами Васькова, приплив валюти в Україну, який мав місце до недавнього часу, був викликаний бажанням іноземних інвесторів заробити на високих відсотках українських держоблігацій.

Читайте також: Що буде з курсом долара восени 2019-го: прогноз експерта

"Зараз Міністерство фінансів оголосило, що припиняє емісію п’ятирічних облігацій. До того ж дещо знизилися ставки. Тому інвестори стали надто обережні. Вартість гривні пішла вниз. Розмови про те, що поламано тренд постійного зниження курсу гривні, виглядають непереконливо, тому що у нас немає структурних зрушень в економіці. З одного боку, для нас зараз склалася сприятлива кон'юнктура на аграрному ринку. Але у нас не додалося виробничого експорту, тобто фундаментальні передумови для зміни тренду відсутні", – пояснив Васьков.

У чому зберігати заощадження?

Експерт наголосив, що варто правильно зберігати свої гроші, розумно їх розподіляючи. Тоді коливання валютних котирувань будуть не настільки страшні.

Завжди слід дотримуватися правила диверсифікації. Незалежно від того, як змінюються курси. Це може бути 50% в доларах, 20-30% в євро і інше – в гривні. Частину заощаджень варто тримати в гривні, тому що, по-перше, це дозволяє більш оперативно і гнучко заробляти. Гривневі депозити мають ставки вищі за валютні, і сьогодні є можливість заробляти на ОВДП,
– пояснив фінансист.

Він також нагадав, що всі ми маємо низку регулярних витрат у гривні, які потрібно оплачувати. "Я б також додав, що диверсифікувати в валюті – це добре, але також потрібно працювати і з іншими інструментами: звернути увагу на корпоративні облігації, можливо, на акції іноземних компаній, інвестиції у бізнес і так далі", – пояснив Васьков.

Читайте також: Коли чекати долар по 30: прогноз МВФ щодо курсу валют в Україні на 5 років

Він також зазначив, що варто тримати 50% заощаджень в доларах, оскільки ця валюта лишається для нас головною резервною валютою. "Економіка США все одно залишається однією з найсильніших і стабільних. Навіть незважаючи на останні новини про зниження фондових індексів, долар все одно буде більш стабільним, ніж євро", – сказав він.


Як змінювався середньорічний курс долара / Інфографіка 24 каналу

До слова, МВФ очікує, що за підсумками 2019 року долар коштуватиме у середньому 26,75 гривні. До слова, у попередньому прогнозі йшлося про 28,68 гривні за долар.

Яким буде курс долара в Україні у найближчі роки?

  • 2020 рік 27,72 гривні за долар;
  • 2021 рік 28,70 гривні за долар;
  • 2022 рік 29,67 гривні за долар;
  • 2023 рік 30,64 гривні за долар;
  • 2024 рік 31,61 гривні за долар.

Як видно з прогнозу МВФ, вартість американської валюти протягом п'яти років зросте на 3 гривні 89 копійок.

Тим часом, уряд та спеціалісти Міністерства фінансів, Міністерства розвитку економіки, Держслужби статистики прогнозують, що у 2020 році курс долара в середньому складатиме 27,3 гривень.