Про це розповів її керівник Олександр Озеран у коментарі "Громадському радіо".

Читайте також: Скільки коштуватиме квиток на Hyperloop в Україні і чи потрібно це українцям

За його словами, цей проект має в собі три компоненти.

Перший – ми разом з Малою академією наук України будемо вивчати з науково-економічної точки зору доцільність використання Hyperloop в Україні. Наші економісти та інженери підрахували, що будівництво Hyperloop щонайменше удвічі є дешевшим, аніж будівництво євроколії. Другий компонент – у Дніпрі ми хочемо розмістити такий собі хаб, де б могли виростати стартап проекти взагалі в площині нових видів транспорту. Також у Дніпрі нам би хотілося створити реальний тестовий майданчик, де будуть капсули ганятися у вакуумних трубах,
– зауважив він.

Крім того, фахівець оприлюднив приблизну вартість будівництва Hyperloop в Україні.

"Це як раз зараз рахується. Але це не такі великі гроші. Наразі на європейському континенті один кілометр колії коштує 40 мільйонів доларів. Якщо ми говоримо про Hyperloop, то це від 11 до 17 мільйонів доларів. Тестовий майданчик – це півкілометра, тобто не такі значні гроші”, – додає Озеран.

Як переконує керівник проекту, фінансування надходитиме від десяти партнерів – це державні та приватні компанії.

"З державних – це "ПівденьМаш", який володіє всіма нашими космічними технологіями, і з якихось з цих технологій ми просто маємо здути пилюку та застосувати їх. Також це державний концерн "Укроборонпром", вони мають близько двох сотень підприємств з відповідними технологіями", – стверджує експерт.

Читайте також: Hyperloop в Україні: як ми продовжимо традиції Ілона Маска

Також у ефірі партнер компанії HypeUA у цьому проекті – виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів озвучив імовірну вартість квитка.

Ми говорили про те, що квиток буде десь в районі 500-600 гривень, але потрібно розуміти, що тут є питання окупності. Якщо термін окупності потяга складе десятки років, то звичайно, квиток може бути недорогим. Якщо нам потрібно окупити швидко, то ми рахували, що квиток може коштувати близько 4 тисяч гривень. Але саме сума 500-600 гривень закриває вартість на обслуговування потягу та на його роботу,
– зазначає він.

Нагадаємо, 22 лютого очільник Мінінфраструктури Володимир Омелян заявив, що українські компанії розроблятимуть власну швидкісну залізницю за технологією Hyperloop.