Тепер ціна єдина для всіх. Урядовці підвищили вартість газу для населення — вдвічі. Автоматично зросли й тарифи на опалення.

Вплинуло на ціну також подорожчання електроенергії та збільшення мінімальної зарплати.

І хоча формула розрахунку одна, тарифи в усіх регіонах різні. За даними НКРЕ, найвищі цифри будуть у Дніпрі — 1336 гривень, найменші у Бараші — 92.

Така різниця пов'язана з видами палива, які використовують теплокомпанії. Але існують і сірі схеми завищення тарифів, кажуть експерти.

Крім вартості тепла, в тариф закладають і адміністративні витрати. Наприклад, канцелярське приладдя, бензин для автомобіля керівництва, відрядження, чи банківські послуги. Експерти називають навіть корпоративи для працівників, хоча за законом вони не мають стосунку до тарифів.

Дивіться також: Життя з новими тарифами: скільки українці платитимуть за воду

Ще одне навантаження на тариф — втрати опалення. Це те тепло, яка губиться в дірявих трубах на шляху до будинків. Скільки, точно підрахувати не можливо, бо більшість тепломереж не оснащені лічильниками.

Крім того, в Україні тисячі кілометрів зношених труб і замінити їх повністю дуже дорого. Таких лише у Києві до 80%. Столична влада заявляє, що без державних грошей не впорається.

Наразі, єдиний вихід — встановлювати в будинках лічильники, аби платити лише за дійсно отримане тепло.

Зараз "Нафтогаз" шукає можливості стягнути борги з теплокомпаній, та залучити гроші інвесторів, аби нарешті оновити мережі.