Ще з радянських часів повелося отримуючи квартиру, люди автоматично ставали клієнтами житловоексплуатаційних компаній, які їх обслуговують. Проте якість послуг, які вони надають низька, а ось ціни постійно ростуть.

Читайте також: ОСББ дозволили самостійно встановлювати лічильники тепла і води

Будинок це держава, в ньому є мешканці, громадяни цієї держави. Вони більшістю обирають Кабмін правління ОСББ, а правління обирає голову. За ОСББ майбутнє. Люди сплачують лише за надані послуги і контролюють, на що витрачають гроші. І щомісяця непогано економлять
сказав голова Асоціації ОСББ і ЖБК Костянтин Киричук.

Головна вимога закону, який вступає в дію визначитись як управляти майном, яке належить усім.
На загальних зборах не лише обиратимуть управителя, а й визначатимуть цінову політику та перелік послуг, які хочуть отримувати. Комунальні установи не зникнуть, але їм доведеться конкурувати з іншими компаніями.

Всі договори, які будуть укладатись на управління, вони тимчасової дії 1 рік. Якщо ми побачимо, що та контора, яку вибрали не справляється зі своїми обов’язками, то з нею не продовжать договір,
сказала заступниця голови Комітету з питань житлово-комунальних послуг Альона Бабак.

Якщо мешканці не зможуть визначатися, кому ж довірити обслуговування будинку, їм допоможуть органи місцевого самоврядування. На прохання людей можуть провести конкурс. За словами експертів серед усіх форм управління житлом найкраще ОСББ. Це юридична особа зі своїм банківським рахунком і може розраховувати на співфінансування. Невеликі ж будинки можуть залишитись на самозабезпеченні: мешканці утримуватимуть своє житло не наймаючи управителя.