Україна веде перемовини щодо відновлення авіаперевезень

Про те, що Україна веде перемовини щодо відновлення авіасполучення з низкою країн, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій. Відповідний допис з’явився у фейсбуці.

Радимо ознайомитися Коли відновлять польоти за кордон і всередині України

Триває робота, щоб уже незабаром наші громадяни змогли безпечно їздити та літати по Україні та за її межами,
– зауважив посадовець.

Криклій додав, що перемовини з різними країнами світу щодо відновлення регулярних пасажирських авіаперевезень ведуть спільно українські Мінінфраструктури та МЗС.

За його словами, наразі українські аеропорти вже готуються зустрічати перших пасажирів на нових злітно-посадкових смугах. На підтвердження цього він опублікував відповідне відео.

"Зараз, як ніколи важливо, підтримувати та розвивати регіональні аеропорти. Коронавірус вніс свої корективи в життя практично всієї планети", – говорить Криклій на початку ролику.

Далі він розповідає про здобутки у сфері відновлення авіаінфраструктури.

Відновлення авіасполучення: що вже зробила українська влада

 • У червні планують завершити реконструкцію злітної смуги в Одеському аеропорту. Роботи тут виконано вже на 98%. За словами Криклія, саме для Одеси коронакриза має стати періодом нових можливостей, і кількість туристів тут може зрости в рази.
 • Розпочинається підготовка проєкту будівництва аеропорту в Мукачеві. Очільник Мінінфраструктури підкреслив, що для розвитку авіаційної інфраструктури на Закарпатті поява нового летовища є важливою.
 • Триває підготовка проєкту модернізації аеропорту в Дніпрі. Водночас відбувається робота над проєктом злітної посадкової смуги, яка має бути надійною та здатною приймати сучасні пасажирські літаки.
 • Влада визначає джерела фінансування для покращення злітної смуги в Херсонському аеропорту.
 • Та обов’язково підтримує два державні аеропорти – "Львів" і "Бориспіль".

Зверніть увагу Україна та Туреччина планують відновити авіарейси і туризм: вже почали переговори

Як Україна готується до відновлення авіаперевезень: відео

Які заяви лунали раніше щодо відновлення внутрішнього та міжнародного авіасполучення

У середині травня головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначав, що уряд розгляне питання відновлення пасажирського авіасполучення з країнами Європи тоді, "коли у них відкриється авіасполучення".

Зараз вони пересунули дату можливого відновлення на 15 червня і кажуть, що раніше не буде. Якщо у них відкриється авіасполучення, то Україна теж буде розглядати питання відкриття авіасполучення з країнами ЄС,
– зауважив він.

За його словами, у ЄС щотижня відбуваються наради відповідальних міністрів щодо відкриття туристичного сезону й відновлення авіасполучень.

Крім того, Владислав Криклій підкреслював, що ситуація з відновленням регулярних авіаперевезень також залежить від готовності інших держав приймати українців. Водночас відновлення авіасполучення може відрізнятися по регіонах.

У Мінінфраструктури обговорили й питання організації чартерних рейсів після послаблення карантину. Наразі відомо, що Україна може відновити сполучення з Єгиптом, Туреччиною, а також Грузією (де іноземних туристів готуються приймати з 1 липня).

До теми Україна відновить авіасполучення 15 червня, але з обсервацією

Коли відновлять авіасполучення: основне

 • Україна закрила авіасполучення з іншими країнами ще 17 березня. Сталося це у межах боротьби з коронавірусом. Водночас свої кордони, зокрема повітряні, закрили й інші країни світу.
 • Упродовж карантину виконували чартерні спецрейси, які повертали українців додому із різних куточків світу.
 • Окрім того, за спецумовами Україна виконує рейси із доправлення заробітчан до Європи. Такі рейси вже відбулися в Лондон, Відень, Гельсінкі та Франкфурт.
 • Рішення про відновлення польотів має схвалити Кабінет Міністрів: саме це узаконить діяльність авіаперевізників та відкриє авіапростір.
 • Раніше Міністерство інфраструктури розробило план відновлення регулярного пасажирського сполучення.
 • Згідно з планом, запуск міжнародного авіасполучення в країни, які відкрили аеропорти для міжнародних рейсів, почнеться аж на третьому етапі.

відновлення сполучення
План відновлення транспортного сполучення / Інфографіка 24 каналу