Для українців не створили умови, за яких вони можуть безперешкодно обирати для себе постачальника газу. Про це заявила ексдепутатка та економістка Вікторія Войціцька в ефірі 24 каналу.

Читайте також Уряд дав доручення ОДА щодо субсидій на електроенергію

За її словами, в Україні лише "на папері" виокремили окремі компанії, які постачають газ.

Власники не змінилися і тепер, коли українські споживачі спробували таки змінити постачальника, то побачили, що ціни у декого з них є неоднаковими, а умови – різними,
– наголосила економістка.

Войціцька зазначила, що деякі представники газових контор, коли запитують людей про зміну газопостачальника, заявляють, що їм можуть після цього відключити газ. За її словами, у такий спосіб фактично відбувається шантаж споживачів.

До теми Встановлення граничної ціни на газ – не відмова від ринку газу, – Шмигаль

Чому виникла така ситуація

Як розповіла Войціцька, представники влади в Україні не усвідомлювали наслідків таких нововведень. За її словами, вже тривалий час немає профільного міністра, який міг би пояснити президентові чи прем'єр-міністрові, що насправді відбувається.

"Представники "Нафтогазу" продовжують паразитувати на "Укргазвидобуванні". Компанія мала б виходити на біржу і пропонувати газ напряму, а не через посередника, який накручує ще якісь витрати", – наголосила ексдепутатка.

Читайте також Зеленський відреагував на рішення уряду щодо цін на газ

Войціцька розповіла, що наразі немає професійної команди, яка б могла бути незалежною та "воювати" з чинними монополіями. На її думку, це є результатом демонополізації та деолігархізації, які насправді не відбулися.

Вартість видобутку газу

Як зазначила економістка, якщо вартість видобутку українського газу дійсно становить близько 250 доларів, як про це говорили раніше, а в приватних компаній 100 – 150 доларів, то виникає питання, чи дійсно в "Укргазвидобуванні" ефективно працює менеджмент.

Можливо, його треба поміняти, а ринок видобутку демонополізувати,
– припустила ексдепутатка.

Войціцька також додала, що сума у розмірі 250 доларів за тисячу кубометрів газу є захмарною" цифрою, яка свідчить про неефективність роботи "Укргазвидобування".

Повний випуск "Між іншим": дивіться відео


Якою буде ціна на газ під час карантину / Інфографіка 24 каналу