Про те, що питання функціонування шахт та виплати гірникам зарплати перебуває під контролем, заявив на позачерговому засіданні Ради президент Володимир Зеленський.

Читайте також: Контрабанда відправила митницю в нокаут, – Зеленський у Раді розкритикував Нефьодова

До кінця цього тижня шахтарям погасять 650 мільйонів гривень боргів,
– зазначив президент.

Він також пояснив, що в Україні не закриватимуть шахти, доки не здійснять необхідну підготовку. А саме створять умови для навчання людей, їхньої перекваліфікації, забезпечать шахтарів гідним місцем праці з конкурентною зарплатою.

"Закрити шахту – не означає закрити питання", – пояснив Зеленський.

Президент також додав, що наразі мови про імпорт чужого вугілля не може бути.

Промова Зеленського на позачерговому засіданні Ради: дивіться відео

Що відомо про борги шахтарям

  • Протягом 2019 року низка державних підприємств України заявляли про брак грошей на виплату зарплат. Це призвело до протестних акцій в різних містах України.
  • Так, в листопаді 2019 року шахтарі "Первомайськвугілля" у Луганській області дві доби не виходили з шахт, вимагаючи виплатити їм заборговану зарплату, яка становила понад 244 мільйони гривень.
  • Регіональне об’єднання Незалежної профспілки гірників України Червонограда 23 січня перекрило дорогу міжнародного значення Львів – Рава-Руська через затримки зарплат. Станом на 16 січня заборгованість з виплати зарплати перед Львіввугілля складає 317 мільйонів 790 тисяч гривень (грудень, листопад, частково жовтень 2019 року).
  • Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища до кінця лютого направити 22 мільйони гривень на погашення заборгованості по зарплаті шахтарям на шахті "Межирічанська" у Червонограді (Львівська область).
  • Згодом Кабмін також виділив додаткові 163 мільйони гривень на погашення боргів гірникам.

Онлайн-трансляція позачергового засідання Ради: дивіться відео