Про це інформує видання StockWorld з посиланням одразу на декілька власних джерел.

Читайте також: Підслідність, склад, розслідування: найцікавіше про роботу НАБУ в простих і зрозумілих картинках

За словами співрозмовників видання, співробітники СБУ проводять не лише обшуки, але й забирають документи.

Зокрема, йдеться про обшуки у компаніях "Українська біржа", "Універ Капітал", "КУА Універ Менеджмент", "I-Інвест", "Майстер Брок", "Навігатор-Інвест", "АРТ Капітал", "Опексір Лімітед", "Крінкліф Ентерпрайзис Лімітед".

Офіційно поки жодна з компаній інформації щодо обшуків у них не підтвердила.

За словами одного з джерел, яке було присутнє в офісному центрі, де розташовується фондова біржа ПФТС, два поверхи, на яких розміщені офіси біржі, заблоковані невідомими людьми у масках.

Очевидці зазначають, що слідчі дії в офісі Української Біржі фіксують на відеокамеру.

За даними джерел, ці компанії, у яких проводять обшуки, здійснили операції з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) в режимі так званого "групового звіту, які, нібито, спрямовані на "маскування" незаконного походження коштів на понад 86 мільйонів гривень.

Що таке фондова біржа?Це організаційно оформлений, постійно діючий ринок, на якому відбувається торгівля цінними паперами. Діяльність на таких ринках здійснюється відповідно до чинного законодавства, статуту і правил фондової біржі. Фондова біржа не є комерційною організацією і не ставить за мету отримання прибутків. Її доходи формуються за рахунок продажу акцій, регулярних членських внесків, біржових зборів і штрафів. Вони повністю йдуть на покриття витрат, на забезпечення і розвиток діяльності біржі. Найбільш поширеною моделлю фондової біржі є приватне акціонерне товариство.