7 вересня Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт 41,00087% акцій ПАТ "Мотор Січ" у власності п'яти офшорних компаній, які перебувають на рахунках хранителя "Драгон Капітал" (Київ) на клопотання СБУ.

Читайте також: НАБУ скаржиться на суди, які затягують розгляд справ: названо "рекордсменів"

Як вказано у рішенні суду, 6 квітня 2016 "Мотор Січ" отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) 100 мільйонів доларів під 0,3% річних в рамках договору позики від 29 січня 2016 року зі китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Після цього громадянин України, який був власником акцій "у змові з власником китайської компанії "Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd." громадянином КНР та його довіреними особами, усвідомлюючи можливість ослаблення України, як держави внаслідок зруйнування АТ "Мотор Січ", яке має народногосподарське та оборонне значення, шляхом переміщення за кордон українського виробництва та технологій в рамках виконання Меморандуму про співробітництво, здійснив продаж належних йому та його підконтрольним юридичним особам акцій АТ "Мотор Січ" на користь довірених осіб та афілійованих компаній, чим створив на користь останніх опосередковане набуття 56,009% акцій АТ «Мотор Січ»".

Загалом Служба безпеки України підозрює громадянина України, який володів безпосередньо 15,83% акцій ПАТ, а також 17,3113% його акцій через Business House Helena і 15,7% через ТОВ "Гарант Інвест", ТОВ "Гарант Альфа", ЗАТ "Торговий дім "Олена", СК "Мотор Гарант", у їх продажі довіреним особам китайської комапнії Beijing Skyrizon. Таким чином компанії вдалося набути 56,009% акцій АТ "Мотор Січ".

За даними "Інтерфакс", раніше найбільшим акціонером-фізособою "Мотор Січ" був почесний президент підприємства В'ячеслав Богуслаєв, який нині є народним депутатом (група "Воля народу"). Раніше В'ячеслав Богуслаєв задекларував за 2016 рік зменшення розміру належного йому пакета акцій "Мотор Січ" з 15,8% до 1%. СБУ в липні відкрила кримінальне провадження за статтями "диверсія" і "підготовка до злочину", пише Ліга.net

Читайте також: Гройсман назвав дві причини зростання цін в Україні

В'ячеслав Богуслаєв не підтвердив і не спростував інформацію про продаж акцій.

"Я громадянин України. Біржа в Києві з продажу і купівлі акцій працює. Я стежу за нею кожен день. Тому я не можу дати коментар. Є організація Dragon Capital. Вона може щось сказати, оскільки вони є власниками акцій. Поняття не маю де і як вони купували. У нас все в порядку, завод працює", – зазначив Богуслаєв.

Власник Dragon Capital Томаш Фіала не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про угоду.