Поки невідомо, чи планує держава і надалі підтримувати цей рівень поставок, передає Reuters з посиланням на джерело в Міністерстві нафти країни. Експорт саудівської нафти в країни Азії виріс до 6 мільйонів барелів на добу, в США - до 1,5 мільйона бар./добу. Це найвищий рівень експорту нафти в ці країни за останні 3 роки.

За отриманими даними, основною причиною збільшення експорту стали зростаючі ціни на нафту. Зокрема, британські ф'ючерси Brent досягли 125 доларів/барель - найвищого рівня за останні 9 місяців. Саудівська Аравія ж вважає 100 дол./бар. справедливою ціною і висловлює готовність надати допомогу країнам-споживачам в умовах уповільнення економічного зростання.

Виробництво нафти в країні, тим часом, сягнуло близько 11 мільйонів бар./добу. Споживання на внутрішньому ринку при цьому становить 2 мільйони бар./добу. Дані показники є рекордними за останні кілька місяців в нафтовому секторі країни.

Саудівська Аравія не раз висловлювала готовність заповнити дефіцит нафти на світовому ринку, що може виникнути в зв'язку з санкціями Євросоюзу (ЄС) і США проти нафтового сектора Ірану. Нагадаємо, США, Ізраїль і низка країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю.