Близько 11 ранку за Токіо (5 година ранку за Києвом) відбулась перша двостороння зустріч американського лідера Дональда Трампа на полях саміту. Він проводив переговори з прем'єром Японії Сіндзо Абе. Лідери обговорювали питання торгівлі і поставки озброєнь.

Дивіться також: Зустріч Путіна та Трампа на полях G20: відбулася перша розмова президентів

За підсумками зустрічі Дональд Трамп і Сіндзо Абе підтвердили схожість позицій Вашингтона і Токіо з питань торгівлі, а також – щодо північнокорейської та іранської проблематики.

Згодом Дональд Трамп і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді обговорили стратегічне партнерство Вашингтона і Нью-Делі. Зустріч лідерів була спрямована на те, щоб "виробити нові ідеї" з метою виведення двостороннього співробітництва "на наступний рівень", відзначили в Білому домі

Трамп і Меркель

Далі Дональд Трамп і канцлер ФРН Ангела Меркель у короткій розмові обговорили підтримку економічних реформ в Україні та ситуацію навколо Ірану і стабілізації Лівії.

Трамп і Меркель
Зустріч Дональда Трампа і Ангели Меркель в Осаці в рамках G20/ фото AP

Путін та країни-член BRIC

В цей час Володимир Путін встиг провести лише одну зустріч із країнами-членами BRIC. В групу найбільших за площею країн, що розвиваються входять: Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка.

У спільній заяві наголошується, що країни домовилися провести більш складні тести пулу умовних валютних резервів.

Путін Брікс
Путін і решта лідерів-країн BRIC/ фото ТАСС

Трамп і Путін

А о 14:00 (о 8:00 за Києвом) відбулася спільна зустріч Трампа і Путіна. Окрім них, на переговорах були присутні глави МЗС країн та представники президентських адміністрацій. Зустріч тривала 1 годину 20 хвилин, деталі розмови невідомі.

Однак у Білому домі кажуть, що перемовини серед іншого стосувалися України, Ірану, Сирії та Венесуели.

Загалом лідери країн "двадцятки" повинні домовитись про повне припинення викиду пластика в Світовий океан до 2050 року.

Мей і Путін

Путін також зустрівся з прем'єр-міністром Британії Терезою Мей на полях саміту G20. Мей дії Росії на міжнародній арені назвала безвідповідальними і дестабілізуючими. Щодо ситуації в Україні – Тереза Мей заявила, що для досягнення будь-якого прогресу слід припинити конфлікт і звільнити полонених українських моряків.

Зазначимо, що це перша зустріч Мей та Путіна на міжнародному рівні після отруєння у Солсбері колишнього розвідника Сергія Скрипаля і його доньки Юлії в березні 2018 року.

Раніше повідомлялося, що лідери держав можуть зустрітися на саміті G20 для обговорення відновлення відносин між країнами. Мей на полях саміту мала вимагати від Путіна видачі підозрюваних в отруєнні Скрипаля та його доньки.

Мей Путін саміт G20
Мей з Путіним на саміті G20 / Фото Getty Images

Путін і Макрон

Президент Франції Емманюель Макрон бажає обговорити проблеми розв'язання "українського питання" з урахуванням мінських домовленостей, і обговорити їх на майбутній липневій зустрічі "нормандської четвірки". Про це він сказав своєму російському колезі Володимиру Путіну на зустрічі в Осаці.

Також Макрон запропонував Путіну обговорити ситуацію в Ірані та Сирії, адже стан справ в цих країнах – у сфері особливого інтересу Москви і Парижа.

Цікаво, що Путін і Макрон зверталися один до одного на "ти", але домовилися при цьому лише "обговорити усі важливі питання пізніше, у спокійній обстановці". Що саме малося на увазі під "пізніше" – президенти не уточнили.

G20 Велика двадцятка
Спільне фото лідерів G20 В Осаці/ фото Getty images

На саміті присутні представники країн економічних гігантів світу: Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія та Європейський союз.

Що таке G20? Це форум, на який з'їжджаються представники найбільших економічно розвинених країн світу та Європейського Союзу. Саміти Великої двадцятки були започатковані для вирішення проблем світової кризи у 1999 році. Сьогодні G20 організовується для взаємної співпраці і консультацій з міжнародних фінансово-економічних питань.

Дивіться відео кореспондента 24 каналу: