Звільнення Рожкової: що відомо

На позачервговому засіданні в п'ятницю рада НБУ розглядала питання звільнення тільки Рожкової. Інформації щодо звільнення заступника голови НБУ Дмитра Сологуба немає. Про це повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Голова Нацбанку Шевченко пояснив причини доган своїм заступникам – Рожковій і Слогубум

Окрім питання звільнення Рожкової, згідно з порядком денним, також мали розглянути питання про аудиторську фірму та організаційні речі.

За слорвами член Ради Василя Горбаля, аудитора необхідно затверджувати щорічно до 5 листопада. Це відбувається попри те, що договір з нинішнім аудитором НБУ, Ernst&Young, підписалт в 2019 році на наступні п’ять років.

Цікаво Догана Рожковій та Сологубу: як на це відреагували в МВФ

Що цьому передувало

  • 5 жовтня першій заступниці очільника Нацбанку Катерині Рожковій та заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу оголосили догану та повідомили про недовіру. Відповідне рішення ухвалила Рада регулятора. За даними ЗМІ, очільник НБУ Кирило Шевченко голосував за винесення догани та оголошення недовіри своїм заступникам.
  • У НБУ, зі свого боку, переконували, що усі члени правління продовжують працювати у звичайному режимі. Крім того за їхніми словами, таке рішення не мало б означати звільнення з посад Рожкової та Сологуба.
  • Згодом у Раді НБУ пояснии, що таке рішення було пов’язаним із нещодавніми публічними виступами Сологуба та Рожкової. Голова Ради Богдан Данилишин додав, що Рожкова та Сологуб порушили нормативно-правові акти, які самі свого часу ухвалювали. А згідно з Кодексом етики працівника НБУ, вони мають уникати будь-яких ситуацій, внаслідок яких може виникнути конфлікт інтересів.
  • За словами Рожкової, мовиться про їхні з Сологубом коментарі, які вони надали виданню KyivPost для публікації про Національний банк. Щоправда, стверджує вона, нічого крамольного, що б йшло у розріз з "генеральною лінією партії", не озвучували. Натомість казали, що незалежність НБУ – це про колегіальність, що новій команді треба трохи часу, щоб спрацюватися тощо.
  • До слова, 24 вересня агенція Інтерфакс-Україна опублікувало інтерв'ю з Дмитром Сологубом, у якому, зокрема, заявив, що Національний банк повернувся в ситуацію 2015-го року, коли знову кредит довіри від Міжнародного валютного фонду потрібно здобувати практично "з нуля". Крім того, Сологуб назвав "втраченою" можливість отримати два транші від МВФ до кінця 2020 року.