Це призвело до збільшення боргів перед "зеленими", і тепер ДТЕК Ахметова лобіює покриття цих виплат з бюджету і внаслідок підвищення тарифу для населення.

Про це пише народний депутат Дмитро Кисилевський ("Слуга народу") у своїй колонці на ЄП, передає БізнесЦензор.

"Цим рішенням суду "головний енергетик країни" позбавив себе від необхідності оплачувати користування державними мережами і заодно – закладену в тариф "Укренерго" надбавку за "зелений "тариф", – пише Кисилевський.

Як відомо, три підприємства групи ДТЕК ("Д.Трейдінг", "ДТЕК Західенерго", "ДПЕК Павлоградвугілля"), до липня 2020 року не сплатили "Укренерго" сумарно 1 023 069 705 грн за користування державними мережами.

Інші експортери електроенергії ("ДЕ Трейдинг", "ЕРУ Трейдинг") заплатили цей тариф.

Електроенергія, експорт якої рішенням суду звільнений від оплати тарифу на передачу і "зеленого" тарифу, здійснюється з "Острова Бурштинської ТЕС". Викиди Бурштинської ТЕС (входить в ДТЕК) складають близько 170 тис. тонн на рік. Це найбільший забруднювач на Прикарпатті.

"Така ситуація демонструє лицемірну логіку "зеленого" тарифу. Якщо в ЄС "зелений" тариф платить той, хто забруднює, то в Україні – навпаки. Той, хто забруднює, не платить "зелений" тариф. Він вже заощадив мільярд і продовжує викидати в атмосферу сотні тисяч тонн викидів. А ті, хто знизили викиди, платять ДТЕК і іншим інвесторам ВДЕ грабіжницький "зелений" тариф і доводять чиновникам, що вони "не верблюди", – пише Кисилевський.

За його словами, мова йде про "зелену" електрометалургію. Згідно з поданою Кисилевським правкою, чотири заводи отримали право бути звільненими від доплати за "зелений" тариф, оскільки їх рівень викидів знижений до мінімального.

Однак через два з половиною місяці після вступу в силу закону, Кабмін не виконав свого обов'язку по розробці необхідних підзаконних актів.