Чи потрібнен розподіл ціни, яку пропонує НКРЕ?

Так, потрібен!!! Це наше міжнародне зобов'язання та диктат логіки.

Чи має відбуватись це за рахунок населення?

Напевно, що ні..

Чому олігархи не хочуть за це платити?

Бо вони звикли, що ринок завжди був сірим, якщо не сказати чорним.. і завжди можна було покрити всі витрати і надприбутки або за рахунок населення, або за рахунок держави у вигляді субсидій..

Що особливого в цій ситуації!?

Скандал привернув увагу до газзбутів псевдопостачальники газу, переважна більшість яких належать Group DF (Фірташ), які були виключно прокладками і насосами для викачування грошей.. фінансово-технічний інструмент.. це в свою чергу, викрило ще одну олігархічну схему..

Хто виступив проти НКРЕ?

Ще в суботу проти підвищення виступив Гройсман, який непогодився із молодим "талантом", та закликав переглянути підхід.

Радикальна партія і їх блокування трибуни, плюс відчутний тиск населення (хоч і без вулиць) та кулуарний тиск на Вовка на закритому засіданні фракції. В той же час і БППшний спікер на погоджувальній раді, намагалась зманіпулювати цифрами та тим, що хто проти підвищення, той за Москву.

Тема не пройшла, і включився президент, підтримавши Гройсмана і платників (він так часто робить, коли подивиться соціологію і розуміє яка позиція вигідніша).

Далі було..

Рішення Мукачівської ради: про передачу газових мереж на баланс міста та мораторій на ріст цін, що символізувало вихід проблеми за межі Печерська. Пропозиція Нафтогазу: прибрати прокладки, як безкорисні та корупційні.

Читайте також: Абонплата за газ: детально про нові цифри

Що потрібно наразі?

Найважливіше – тиснути на владу, щоб процес не зупинився на середині дороги і монополісти не відкупились, озолотивши відповідних чиновників. Знищення монополії послабить залежність України від Росії, і зробить ціну більш справедливою.

Чи можуть бути підводні камені?

Так, наприклад Порошенко добиває Фірташа, і просто полює на його спадщину. Інше – на Порошенка можуть тиснути західні партнери, зокрема МВФ та ЄС, щоб зменшити корупційну складову, яка наразі зашкалює. Ця теза вигляає достатньо правдивою.

Що в фіналі?

Намагання НКРЕ КП протягнути чергову олігархічну схему на плечах населення може завершитись знищенням газових монополій її ініціаторів...

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні запровадили додаткову абонплату за підключення до системи газопостачання. Однак уже за кілька днів рішення відтермінували на три місяці.