Про це пише журналіст Денис Казанський.

Як свідчить розслідування Казанського, ці компанії Фукс викупив у енергетичних фаворитів Віктора Януковича – Едуарда Ставицького і Юрія Бойка.

Ця компанія, створена в період президентства Януковича, як підприємство з участю держави (30 відсотків належало державної акціонерної компанії "Надра України") за активної участі міністрів уряду Азарова - Едуарда Ставицького і Миколи Присяжнюка, свого часу отримала більше 30 спеціальних дозволів на пошук і видобуток вуглеводнів на більшості перспективних ділянок на території України. Втім, безпосередньо пошуком і видобутком газу і нафти за час свого існування "Голден Деррік" практично не займався,
– пише журналіст.

Цікаво, що ця компанія функціонує і нині, більше того, вона володіє дозволами, виданими "міністрами Януковича". Таким чином ця компанія блокує доступ до видобутку нафти і газу українським підприємствам.

Читайте також: СБУ допомагає фірмам Порошенка та Медведчука монополізувати ринок скрапленого газу з Росії

У березні 2014 року держава призупинила дію більшості спеціальних дозволів "Голден Дерріка". Однак, у вересні 2016 року "Голден Деррік" несподівано повернув собі через суд право на розробку родовищ.

У 2015 році також змінився власник "Голден Дерріка", новим власником стали компанії, пов'язані з російським олігархом Павлом Фуксом, якого вважають наближеним до президента Росії Володимира Путіна.

Читайте також: Звідки Україна імпортує газ: цікава інфографіка

"При цьому "Голден Деррік" практично не веде видобуток корисних копалин в Україні, але продовжує через суди блокувати всі спроби передачі дозволів на видобуток газу іншим компаніям", – пише журналіст.