Загалом, за даними Держстату, експорт послуг в 1-му півріччі 2017 року перевищив імпорт на 2,5 млрд доларів. Так, експорт послуг склав 5 млрд доларів, збільшившись на 9,6%, або на 438 млн доларів порівняно з 1-м півріччям минулого року. А імпорт послуг становив 2,5 млрд доларів, збільшившись на 7,1%, або на $167 млн.

Найбільше послуг (на 1,6 млрд доларів) наша країна продовжує експортувати в Росію, незважаючи на те, що з нею четвертий рік триває війна. На другому серед споживачів українських послуг опинилися США (388,6 млн доларів), на третьому – Швейцарія (363,7 млн доларів). Загалом у всі країни СНД Україна експортувала послуг на 1,8 млрд доларів, в той час як у країни ЄС – на 1,5 млрд доларів (нагадаємо, з 1 січня 2016 працює зона вільної торгівлі між Україною та ЄС).

Куди Україна експортує послуги
Куди Україна експортує свої послуги: Росія на першому місці

У топ-5 послуг, які Україна надає іншим державам – транспортні послуги; послуги трубопровідного транспорту; послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги; послуги з переробки матеріальних ресурсів; послуги з переробки товарів з метою реалізації за кордоном.

ТОП-5 експортних послуг
Які послуги України приносять найбільше прибутку за кордоном

Водночас найбільше імпортує Україна державні та урядові послуги. Також із-за кордону наша країна купує на кругленькі суми транспортні, ділові послуги, послуги, пов’язані з подорожами та з фінансовою діяльністю. Топ-3 країни, які надають Україні послуг на найбільші суми, – це США (340,7 млн доларів), Велика Британія (212,4 млн доларів) та Росія (208 млн доларів).

Найбільші імпортери послуг в Україну
Найбільші імпортери послуг в Україну – США, Велика Британія та Росія

Топ-5 імпортних послуг для України
Україна найбільше купує за кордоном урядові, транспортні та ділові послуги

Нагадаємо, Російська Федерація залишається ключовим торговельним партнером України: саме до північно-східного сусіда ми найбільше експортуємо товарів і найбільше імпортуємо також з Росії.