Як повідомили у відомстві, при моніторингових дослідженнях заборонених та шкідливих речовин у партіях української продукції, виявлено бактерії групи кишкової палички у партії сиру, яку вироблено підприємством ПрАТ Хмельницька маслосирбаза, сальмонели у партії м'яса птиці, виробленої підприємством № 10-20-03 (ТОВ Комплекс "Агромарс"), мезофільні аеробні та факультативно-анаеробні мікроорганізми в партії сухого молока, виробленого підприємством Рось, ПП, філія Роменського молочного комбінату.

Також відзначається, що стосовно продукції цих підприємств введено режим посиленого лабораторного контролю за показниками безпеки щодо виявленої групи ризику.

Нагадаємо, Україна в цьогорічній "сирній війні" недорахувалась 46 мільйонів доларів. Експорт молочної продукції з України в першому півріччі 2012 року скоротився на 78,9 млн доларів або 29% в порівнянні з першим півріччям 2011 року.

Зниження відбулося через заборону на експорт сирів до Росії, а також через зменшення відвантажень вершкового масла і цільно-молочної продукції.

Наприкінці серпня Уряд вирішив перевірити українських виробників сирів, чия продукція знову не сподобалася російським чиновникам, перш ніж коментувати нову-стару "сирну" тему. І тільки після висновків українських контролерів держава вирішить, чи втручатися знову у цю ситуацію.