На одну тільки війну на Донбасі Росія витратила 150 мільярдів доларів – так, принаймні, стверджує колишній радник російського президента Андрій Ілларіонов, якого цитує видання "Экономические известия". Про це йдеться в публікації Наталії Лебідь "Копійка рубль не береже: в Росії закінчилися гроші".

"Але ж також є і анексований Крим, який обходиться Росії щорічно у 3 мільярди доларів – "за ці гроші можна утримувати дві Чечні", як казав покійний Борис Нємцов. Плюс квазідержави, скроєні за лекалами Москви, над якими та утримує опіку, – Абхазія, Південна Осетія, Придністров'я. Плюс, в решті-решт, Сирія. Гроші, які кремлівська верхівка бездумно викидає на розпалювання воєн, можна було б використати на соціальні потреби, але тоді амбіції "маленького сірого чоловічка", як називає Путіна Андрій Піонтковський, не були б повністю задоволені…", – пише авторка.

Читайте також: Росіяни відмовляються працювати через затримки зарплат

І додає: а тим часом "державний борг Росії за підсумками 2016 року склав 11,1 трильйона рублів, або 13,2 відсотка ВВП. У 2013-му він сягав 7,5 трильйона рублів (10,6 відсотка ВВП). Очікується, що держборг до кінця 2017 року сягне 14,7 відсотка ВВП, до кінця 2019-го – 15,7 відсотка. Мінфін РФ також повідомив, що частка витрат на обслуговування державного боргу у витратах федерального бюджету складе 4,5 відсотка до кінця 2017 року і 5,4 відсотка – до кінця 2019-го."

Зі своїм держборгом Росія потрапляє в тридцятку найбільших країн-боржників. В цьому переліку вона розмістилася на 24-тій позиції (за підсумками 2016 року). Поточний рік, ймовірно, закріпить цей її "успіх", йдеться у публікації.

Читайте також: В Росії пообіцяли вплинути на бойовиків Донбасу для виконання мінських угод