Пропозиції "Газпрому" суперечать рішенню арбітражу, про це написав виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Читайте також: Нова газова криза для України: коли, чому та до чого готуватися

Очільник Міненерго Росії заявив, що сподівається на "конструктивний підхід" після зміни уряду в Україні. Тому "Газпром" пропонує Україні підписати мирову угоду.

У відповіді Вітренко зазначив, що "Газпром" хоче продовжити поточний транзитний контракт, в якому відсутні зобов'язання російської компанії за обсягами транзиту.

Як тільки "Газпром "добудує" "Північний потік-2 "і" Турецький потік ", він припинить транзит через Україну, і ми за цим контрактом не будемо отримувати гроші,
– пояснив він.

Натомість "Нафтогаз" готовий обговорювати те, в якій формі "Газпром" виконає рішення попереднього арбітражу по компенсації "Нафтогазу" збитків від невиконання зобов'язань по транзитному контракту у 2009-2017 роках.

"Також ми можемо розглянути пропозиції щодо нового транзитного контракту за європейськими правилами, у якому в тариф додатково до повного покриття витрат з 2020 року буде закладена компенсація за невиконання "Газпромом" своїх контрактних зобов’язань у 2018-2019 роках", – додав виконавчий директор "Нафтогазу".

Він наголосив, що в такому випадку "Нафтогаз" відмовиться від своїх вимог в новому арбітражі, ініційованому "Газпромом".

Що відомо про суди иіж "Нафтогазом" і "Газпромом"?28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав російську компанію доплатити НАК "Нафтогаз України" виплатити Україні грошому компенсацію у розмірі 2,6 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Вже 2 березня "Газпром" заявив про розірвання контрактів з українським "Нафтогазом".

Нинішній борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" складається із двох частин. Зокрема, за рішенням Стокгольмського арбітражу щодо купівлі-продажу та транзитного контракту – 2,56 мільярда доларів та понад 6 мільярдів доларів щодо антимонопольних претензій за рішенням вже українських судових інстанцій. У гривнях це становить понад 220 мільярдів.